Město Suchdol/Lužnicí

Katalog ubytovatelů

Adventní putování za vanilkou. Ostrov Reunion

Co Váš čeká

Adventní putování za vanilkou. Ostrov Reunion

Přijďte na přednášku a besedu, která propojuje téma adventu, cestování a zahradnictví.

Vstupné dobrovolné

Asi 700 km východním směrem od ostrova Madagaskar se v Indickém oceánu nachází malinký ostrov sopečného původu – Reunion. Tento ostrov oplývá bohatou tropickou přírodou. Jsou zde nádherné hory, zajímaví lidé a rostou zde úžasné druhy tropických rostlin. Ostrov Reunion se může pochlubit celou řadou botanických kuriozit, ale váže se k němu jeden velmi zajímavý příběh. Týká se jednoho z nejdražších koření světa – vanilky. Vanilka sice pochází z Mexika, ale příběh této neobvyklé rostliny se z velké části odehrál právě zde – na malém ostrůvku v Indickém oceánu.

Právě za vanilkou jsem se na tento ostrov vypravil na sklonku minulého roku, abych se s tímto kořením seznámil osobně. Bylo to vzrušující, objevné a poučné. Kromě jiného jsem navštívil plantáže jiných důležitých hospodářských rostlin, několik botanických zahrad, divokou přírodu i jednu z nejaktivnějších sopek světa.

Dovoluji si vás všechny srdečně pozvat na přednášku, ve které vám o těchto pozoruhodnostech budu vyprávět, odpovídat na vaše otázky a promítat obrázky z této adventní cesty. Těším se na setkání s vámi.

Ing. Pavel Chlouba

Pořádá Město Suchdol nad Lužnicí

PS. Možná znáte pořad České televize „Kouzelné bylinky“, kde pan Chlouba účinkoval (přístupné na iVysílání České televize) nebo blog „Tvoříme zahrady – s láskou, citem, odpovědně“ (http://pavelchlouba.blogspot.cz/). Určitě ale chodíte kolem nové výsadby v ulicích Suchdola, kterou pan Chlouba projektoval.

Pavel Chlouba Réunion

Pavel Chlouba Česká televize

Plánované termíny

Kde