Město Suchdol/Lužnicí

Katalog ubytovatelů

Festival „Jaro, víno, muzika“ v Suchdole

Co Váš čeká

Festival vína, jídla, hudby a radosti

Sobota 19. května 2018 od 14.00 před infocentrem a vinotékou

Ochutnávky nových vín Morava, Čechy a Rakousko

Exkluzivní host: Vinařství pan Jiří Firla, Kouty u Chlumu u Třeboně

Grilování masa a ryb – pan Petr Košťál

od 18.00 hod. živá hudba – Suchdolská skupina VANCOVER

Pořádá Vinotéka Suchdol nad Lužnicí

 


Festival Jaro, víno, muzika


Festival „Jaro, víno, muzika“ v Suchdole

Dobré vínko se těší čím dál větší oblibě a stále více našich zákazníků se zajímá o jeho historii, pěstování , zpracování a výrobu.

Jaro a víno patří neodmyslitelně k sobě. Vždyť v tomto čase se stáčí, lahvují a ochutnávají již hotová vína, sklizená v předchozím roce a zúročuje se tak celoroční práce ve vinohradu i vinném sklepě. Vždyť co to všechno obnáší starostí a péče o ušlechtilou rostlinu révy vinné, než se urodí krásné, šťavnaté hrozny a ty se pak jako zázrakem přemění ve vynikající nápoj v láhvi vína!

Proto jsme se rozhodli uskutečnit nejen pro všechny fanoušky vína, ale i dobrého jídla a muziky první ročník malého festivalu „Jaro, víno, muzika“ v sobotu 19. května 2018 od 14 hodin odpoledne v prostoru před Infocentrem u ZŠ a ve Vinotéce v Suchdole nad Lužnicí. Jedná se o společenskou událost, kde se dozvíte spoustu informací o pěstování a výrobě vína, popovídáte si s přáteli a čeká na vás ochutnávka vín nového ročníku z Čech, Moravy a Rakouska.

Budete mít možnost ochutnat raritu mezi víny – víno z jižních Čech

Jako exkluzivní host se Vám 19. 5. 2018 představí vinař pan Jiří Firla z Koutů u Chlumu u Třeboně, který zde s velkým nadšením a elánem pěstuje bílou odrůdu révy vinné s názvem Hibernal a to již od roku 2010, kdy svou nádhernou vinici s rozlohou 11 arů a velkým počtem hlav vína zakládal. Již při první úspěšně sklizni v roce 2012 dokázal, že i v této, nám velmi blízké, jihočeské lokalitě (s poměrně vysokou nadmořskou výškou téměř 480 m a jinými klimatickými podmínkami, než panují v klasických vinařských oblastech) lze s úspěchem vypěstovat, sklidit a vyrobit osobité, odrůdově charakteristické víno, opravdu vynikající chuti. Budete mít možnost si s panem Jiřím Firlou popovídat, rád všem odpoví na všechny dotazy a hlavně budeme mít všichni možnost jeho vína ochutnat, a to včetně nového ročníku 2017.

K vynikajícímu vínu paří také výborné jídlo, o které se postará  pan Petr Košťál a připraví pro nás grilovaná masa, ryby a chuťovky. Závěr akce pak od 18 hodin doprovodí živá hudba v podání suchdolské rockové sestavy Vancover, kteří zahrají pro dobrou náladu klasické hity rockových legend.

Těšíme se na všechny milovníky výborného vínka, vynikajícího jídla a skvělé zábavy.

Festival připravuje Vinotéka Suchdol nad Lužnicí – Rakouské víno.cz.

Lubomír a Renata Duškovi

Plánované termíny

Kde