Město Suchdol/Lužnicí

Katalog ubytovatelů

Ivanka Devátá - talkshow

Co Váš čeká

Talkshow s herečkou a spisovatelkou Ivankou Devátou za doprovodu harmonikáře Libora Šimůnka

Zveme Vás besedu s neuvěřitelně šarmantní a vtipnou dámou, herečkou a spisovatelkou Ivankou Devátou. Těšit se můžete na smršť historek, postřehů, vzpomínek a příběhů z hereckého, spisovatelského i osobního života, okořeněnou jedinečným stylem humoru paní Ivanky v doprovodu harmonikáře Libora Šimůnka.

Pořádá Město Suchdol nad Lužnicí

Kdy: pátek 12. 10. 2018, 17.00 h

Kde: Kino Suchdol nad Lužnicí

Vstupné: 50 Kč


Ivanka Devátá Suchdol nad Lužnicí 

Česká herečka a spisovatelka Ivanka Devátá pochází z umělecké rodiny, jejím otcem byl hudební skladatel a dirigent Antonín Devátý. Devátá se narodila v Praze, ale dětství strávila v Chrudimi a v Brně, kde také absolvovala první krůčky na cestě k divadlu, hrála ve škole, v rozhlase, psala básničky a hostovala v brněnském Divadle Na Veveří.

V televizi se objevila převážně v seriálech, v nejnovější době v seriálech Rodinná pouta (2004) a Velmi křehké vztahy (2007), v nichž před kameru vrátila po dlouhých patnácti letech. Příležitostně se věnovala také dabingu, namluvila například postavu slečny Marplové a hrála v krimiseriálu Tajemný Kraj.

Po roce 1989, kdy odešla z divadla a úplně přestala točit, zahájila Devátá svou druhou, možná ještě úspěšnější kariéru na poli literatury. Za pomoci fejetonů, povídek, humorných zamyšlení a vzpomínkových knih V letošním srpnu Ivance Deváté vychází již v pořadí patnáctá. Podává v nich svůj osobitý pohled na dění kolem sebe, její knihy našly bohaté uplatnění mimo jiné v rozhlase. Jejími nejúspěšnějšími knihami jsou Rodinný podnik, Lázeňská kúra nebo Vůně posečené trávy. Je pravidelným hostem rádia Humoriáda.

Plánované termíny

Kde