Město Suchdol/Lužnicí

Katalog ubytovatelů

Růže pro Algernon (divadelní představení)

Co Váš čeká

22. 3. 2019, 19.00 h

Růže pro Algernon

divadelní představení

Kino Suchdol nad Lužnicí

Pořádá Město Suchdol nad Lužnicí

(předprodej vstupenek v infocentru od 1. 3.)

 

Růže pro Algernon Spolku Kašpar oslaví 800. reprízu

Růže pro Algernon, dramatizace povídky Daniela Keyese, měla premiéru 10. února 1993 a od té doby je stálou součástí repertoáru Spolku Kašpar. Tehdy to byla první role psaná přímo pro Jana Potměšila, který pár let předtím zůstal po nehodě upoután na invalidní vozík. Po několika menších úlohách mu režisér Jakub Špalek svěřil roli Charlieho Gordona, chlapce s IQ 68, kterému vědecký experiment prudce zvýší inteligenci, ale jen dočasně. Při práci na inscenaci se sešly výrazné osobnosti tehdejší nastupující generace: kromě Jakuba Špalka a Jana Potměšila také autor hudby Petr Malásek, scénograf Jan Tobola, kostýmní návrhářka Katarína Hollá a grafik Aleš Najbrt.

Za čtyřiadvacet let doznala inscenace změn v obsazení, v roli doktorky Kinianové vystřídala Zuzanu Stivínovou Eva Elsnerová a Barbara Lukešová, v role doktora Strausse a Nemura už nehrají Tomáš Karger a Petr Hruška (který je také autorem dramatizace), ale Jakub Špalek, Petr Lněnička, Lukáš Jůza, Miloslav Tichý nebo Tomáš Stolařík.

Růže pro Algernon se hrála v nejrůznějších prostředích včetně hradů Kašperk a Kost, projela snad všechny divadelní sály v republice a je stále jednou z nejžádanějších inscenací z repertoáru Spolku Kašpar.

Inscenace se v pondělí 2. října 2017 bude hrát po osmisté. Pro srovnání, legendární Kočičí hra se v Národním divadle hrála asi 400x, Sluha dvou pánů tamtéž skončil 600. představením.

www.divadlovceletne.cz

 

Plánované termíny

Kde