Město Suchdol/Lužnicí

Katalog ubytovatelů

Memoriál JUDr. Ferdinanda Bušty

Co Váš čeká

 

Memoriál JUDr. Ferdinanda Bušty,
cyklistický závod, soutěž škol – 4. ročník

Kdy: 23. května 2019

Kde: okolí Klikova u Suchdola nad Lužnicí

 

Memoriál JUDr. Ferdinanda Bušty

4. ročník tohoto memoriálu se uskuteční 23.5.2019 v Autokempu Tušť a jeho okolí, jedná se

o cyklistický závod pro děti od 2 do 15 let. Pořadatel Blesk Klikov pro letošní rok připravil několik závodů:

Závod předškolních dětí : jedná se o závod dětí na odrážedlech a dětských kolech, přihlášeny jsou děti z MŠ Suchdol, Rapšach a Třeboň, jede se vyřazovacím způsobem, start závodu je v 9:00 a vyhlášení výsledků v 11:30 hod. Garantem tohoto závodu je bronzový olympiojský medailista ve volejbalu pan Antonín Procházka.

Hlavní závod Memoriál JUDr. Ferdinanda Bušty soutěž škol : závodí čtyři kategorie

-        dívky 6. a 7. třídy jedou O Pohár firmy Eaton

-        kluci 6 .a 7. třídy jedou  O Pohár Města Suchdol nad Lužnicí

-        dívky 8. a 9. třídy jedou O Pohár Jihočeského svazu cyklistiky

-        kluci 8. a 9. třídy jedou O Pohár společnosti Kooperativa

Přihlášeny jsou ZŠ Suchdol, Rapšach, Chlum u Tř., Třeboň, Lomnice nad Luž. K. Řečice, J.Hradec-I, Jihlava-Švermova, Romualda Zaymuse Žilina-Slovensko, Cyrila a Metoděje Žilina-Slovensko. Závod se jede v okolí kempu, start první kategorie je v 10:15, start poslední kategorie je ve 12:50, vyhlášení výsledků v 15:30 hod. Garantem závodu je stříbrný olympijský medailista pan Václav Chalupa, hlavní cena je 10.000,- Kč a putovní pohár JUDr. Ferdinanda Bušty.

Závod „O Putovní pohár hejtmanky Jihočeského kraje“ : je časovka mezi výběrem reprezentantů Jihočeského a Žilinského kraje (Slovensko) v kategoriích mladší, starší žáci a žákyně, kadeti a kadetky. Start závodu je ve 14:01 hod, poslední závodník startuje ve 14:31,

Vyhlášení výsledků v 15:30 hod. Hlavní cena je putovní pohár hejtmanky Jihočeského kraje.

Garantem závodu je stříbrný olympijský medailista pan Oldřich Svojanovský.

Součástí programu je dětské divadlo pana Josefa Maxy, beseda s olympioniky ČR a možnost  vyzkoušet si veslařské trenažéry Václava Chalupy.

Program moderuje Jiří Ježek a nad závody převzala záštitu hejtmanka Jihočeského kraje paní Mgr. Ivana Stráská.

JUDr. Ferdinand Bušta (1915–1995), který se narodil 2. ledna 1915 v Suchdole nad Lužnicí. Vystudoval Reálné gymnázium v Třeboni, a poté Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Již v mládí ho uchvátila jízda na kole. Aktivně se např. zúčastňoval cyklistických závodů pořádaných zejména na Třeboňsku a umisťoval se na předních pozicích, o čemž svědčí i dochované články z novin. V letních dnech neváhal na kole dojíždět z Klikova do školy v Třeboni. Byl ovšem všestranným sportovcem. Hrál volejbal, košíkovou, a v zimě rád jezdil lyžovat na hory. Ve své době pak byl především známý jako brankář fotbalového týmu Blesk Klikov. Po celý život se zajímal o sportovní dění u nás i ve světě. Láska ke kolu mu však vydržela až do konce života. 

Memoriál JUDr. Ferdinanda Bušty

Plánované termíny

Kde