Město Suchdol/Lužnicí

Katalog ubytovatelů

ZRUŠENO! Božská Sarah (na divadelní představení Divadla Kalich)

Co Váš čeká

 

!!! Z důvodu náhlých zdravotních problémů herce Kryštofa Hádka se ruší dnešní (28. 11. od 19.00 h) divadelní představení Božská Sarah. !!!

 

Vstupné vracíme dnes v kině (od 17.30 h) a v dalších dnech v městském infocentru.

 

O případném náhradním termínu hry Vás budeme informovat.

 

Divadlo Kalich se omlouvá za komplikace.


Město Suchdol nad Lužnicí vás zve

na divadelní představení Divadla Kalich 

Božská Sarah Suchdol nad Lužnicí


Božská Sarah

slavná hra Johna Murella

o posledním létě proslulé herečky

 

Osoby a obsazení:

Sarah Bernhardtová – Iva Janžurová

Georges Pitou – Kryštof Hádek

Režie:

Alice Nellis

Scéna: Matěj Cibulka, kostýmy Kateřina Štefková, hudba Jan Ponocný

 Čtvrtek 28. 11. 2019 od 19.00 h

Kino Suchdol nad Lužnicí

Vstupné: 290 Kč

Předprodej vstupenek: Infocentrum Suchdol nad Lužnicí

 

„Silnou a působivou hrou Božská Sarah si herecká legenda Iva Janžurová plní dlouholetý profesní sen, dvacet let si četla tento výjimečný text a zvažovala své síly, kdy se do něj pustit. Příběh posledního léta světově proslulé herečky a vyhlášené skandalistky Sarah Bernhardtové režíruje Alice Nellis jen krátký čas poté, co s velkým úspěchem společně s Ivou Janžurovou inscenovala ve Stavovském divadle Audienci u královny.

Iva Janžurová prozrazuje: „Asi je to netrpělivé, toužené, ale i obávané rozhodování mnoha hereček, jak a kdy vyprostit z nádherného scenáře Johna Murrella svoji kreaci, svoji představu o Sarah Bernhardtové. V rozmarném dialogu ze závěru hry říkají si ona a Oscar Wilde: Myslíte, že lidé, kteří budou žít po nás – vlastně už žijí – že ti lidé nové doby pochopí, co jsme byli zač, v co jsme doufali, co jsme chtěli dokázat? Že pochopí to naše radostné sobectví, radostnou nevědomost?“

Chceme se o to pokusit spolu s vámi, našimi diváky. Budete se bavit, budete se spolu se Sarah cítit spalováni sluncem v její rezidenci na ostrově u bretaňského pobřeží, cestovat s ní jejím vlastním vlakem pětkrát křížem krážem Severní i Jižní Amerikou a sledovat statečnou cestu ženy ověnčené světovou slávou, ale i ženy sčítajícící nezdary a rány, které takový velký osud přináší.

Sarah ve spolupráci se svým Pitouem – asistentem, sekretářem, sluhou a kdovícoještě v jedné osobě (roli alternují Kryštof Hádek a Igor Orozovič) – píše své memoáry. „Najala jsem si vás, abyste mi pomáhal,“ opakuje Sarah nemotornému, ale oddanému asistentovi a mučí ho i zbožňuje! A úkoly, kterými ho energicky zasypává a které se jeví být často nad jeho síly, jsou zdrojem komediálnosti celého večera.“

 

Plánované termíny

Kde