Město Suchdol/Lužnicí

Katalog ubytovatelů

Novinky ze Suchdolska

Dotazníkové šetření - komunikační strategie města

Město Suchdol nad Lužnicí aktuálně zpracovává komunikační strategii s cílem zlepšení komunikace města směrem k občanům i návštěvníkům. Velmi důležitým zdrojem informací je zpětná vazba právě od občanů města. Proto se na vás obracíme s prosbou o vyplnění následujícího dotazníku - https://chat.feedyou.ai/rpsc-komunikace-suchdol/poxk0d. Právě zpětná vazba od vás – občanů města – pomůže zkvalitnit komunikaci města a jeho úřadu. 

Nová kniha „Dva generálové“ k dostání v infocentru

Právě vychází nová kniha s názvem Dva generálové: Čeští vlastenci z jedné majdalenské chalupy.
Publikaci autorů Vladimíra Kosa a Zuzany Gellrichové vydalo českobudějovické nakladatelství Veduta.
Kniha pojednává mj. o brigádním generálovi in memoriam Tomáši Plchovi (1890–1942), který se za druhé světové války se zapojil do protinacistického odboje. Narodil se v nedaleké Majdaleně a vyrůstal v Suchdole nad Lužnicí, kde také nějaký čas pracoval jako úředník na obecním úřadě. Jeho jméno najdeme mezi jinými na pamětní desce na budově radnice.
Kniha je k dostání za zvýhodněnou cenu 290 Kč v infocentru města.
Vydání knihy mezi jinými podpořilo Město Suchdol nad Lužnicí.

Výzva k poskytnutí humanitární pomoci

Jihočeský kraj požádal město o zajištění ubytovací kapacity pro 49 osob, prchajících před válkou na Ukrajině. Z důvodu nutnosti vybavení prostor pro uprchlíky nejzákladnějším příslušenstvím prosíme občany o poskytnutí daru ve formě:

- nábytek (postele včetně matrací, skříně, stoly, židle atd.)

- spotřebiče (lednice, pračky, rychlovarné konvice, mikrovlnné trouby, žehličky atd.)

- kuchyňské nádobí (hrnce, talíře, příbory atd.)

- lůžkoviny (deky, polštáře, povlečení, prostěradla atd.)

S nabídkami darů se prosím obraťte na pana Petra Ševčíka, odbor majetku a investic Městského úřadu Suchdol nad Lužnicí, tel. 725 802 350, e-mail: psevcik@meu.suchdol.cz


Aktuálně: Děkujeme za Vaši dosavadní pomoc. S pomocí veřejnosti se shromáždilo nejzákladnější vybavení do několika obecních bytů a do objektu fary. Stále schází vybavit 2 obecní byty, proto výzvu opakujeme. Zejména jde o postele a spotřebiče (lednice, pračky ad.).

Oznámení o přerušení dodávky el. energie - čtvrtek 05.05.2022 - vypnutí se týká části obce Tušť

Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy - rekonstrukcí, oprav, údržbových a revizních prací - bude přerušena dodávka elektrické energie ve čtvrtek 05.05.2022 od 10:00 do 14:30.
Vypnutá oblast: vypnutí se týká části obce Tušť
Společnost EG.D, a.s. jako provozovatel distribuční soustavy je k provedení tohoto nezbytného kroku oprávněna na základě ustanovení § 25 odst. (3) písmeno c) bod 5 zákona č. 458/2000 Sb. ve znění pozdějších předpisů (energetický zákon). Žádáme odběratele el.energie o pochopení pro toto nezbytné omezení.Případné použití vlastního náhradního zdroje v době přerušení dodávky elektřiny je nutné předem vždy projednat se společností EG.D, s.r.o.

Oznámení o přerušení dodávky el. energie - pátek 06.05.2022 - vypnutí se týká celé ulice Nerudova, B. Němcové, sídl. 17. listopadu, Smetanova, části ul. Palackého, Komenského, J.K.Tyla a Pražská

Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy - rekonstrukcí, oprav, údržbových a revizních prací - bude přerušena dodávka elektrické energie v pátek 06.05.2022 od 07:30 do 15:30.
Vypnutá oblast: vypnutí se týká celé ulice Nerudova, B. Němcové, sídl. 17. listopadu, Smetanova, části ul. Palackého, Komenského, J.K.Tyla a Pražská

Revize kotlů a komínů (Topenářský servis s.r.o.)

Topenářský servis s.r.o. a společenství kominíků a topenářů

Bude provádět v naší obci revize kotlů na tuhá paliva.

Dále pak provádí revize, kontroly a čištění komínů,

kontroly kotlů na plynná paliva.

Termín revizí a kontrol se uskuteční v pátek 29. 4. 2022

-cena za kontrolu a čištění komínu je 400 Kč

-cena za kontrolu a čištění plynového kotle je 400 Kč

-cena za revizi kotle na tuhá paliva je 950 Kč

Zájemci se mohou objednat telefonicky na telefonním čísle: 608 748 989

TOPENÁŘSKÝ SERVIS s.r.o

Malá Morávka 287, 793 36, IČO:  04346971

Identifikační čísla spolupracujících subjektů: 04346971, 05104815, 02138115, 02695308