Město Suchdol/Lužnicí

Katalog ubytovatelů

Kulturní akce na Suchdolsku

Vyberte si z našeho kulturního přehledu

Projekt: Stavební úpravy náměstí Svobody - Suchdol n. L - I. Etapa:

V rámci projektu došlo ke stavebním úpravám nároží křižovatky ul. Komenského a ul. Bezručova v prostoru náměstí Svobody a ke stavebním úpravám chodníku podél ul. Komenského od náměstí Svobody po křižovatku do ul. sídliště 9. května ve městě Suchdol nad Lužnicí. Více informací...

Poslední novinky

Charitativní Tříkrálová sbírka – informace od organizátora

Pandemie nemoci covid-19 zasáhla i do průběhu tradiční dobročinné Tříkrálové sbírky. Po dobu trvání 5. stupně PES kolednické skupinky do ulic nevyjdou, protože zdraví koledníků a dárců je pro Charitu na prvním místě. O koledu ale lidé nepřijdou. 

Tříkrálová sbírka ale v Suchdole nad Lužnicí a v Rapšachu probíhá. 

Přispět můžete třemi způsoby:

1) Do statické kasičky, které jsou umístěny na několika místech v Suchdole nad Lužnicí. Jako poděkování dostanete tříkrálový cukr, kalendář a křídu, kterou si můžete na svůj byt sami napsat tříkrálové požehnání. Kasičky budou umístěny do pátku 22. 1. 2021.

Kasičky: 

- Květiny Cattleya, Havlíčkova 454;

- Vinárna U Dušků, 28. října 149;

- Květinářství Levandule, Komenského 225,

- Cukrárna a kavárna U Růženky, Vitorazská 237;

- MPM pekařství, 28. října;

- na statku u Hojků (Žižkova 28);

- od čtvrtka 14. do 22. 1. také na vrátnicích firmy Eaton 

- Klikov - obchod Jednota

- Rapšach - OÚ; obchod Jednota 

 

2) Online kasička – na www.trikralovasbirka.cz. Nejprve zvolíte částku, kterou chcete charitu, v našem případě zastupující organizaci farnost Suchdol nad Lužnicí, podpořit, zadáte název města Suchdol nad Lužnici nebo PSČ a objeví se údaje farnosti, zadáte další požadované údaje a vyberete způsob platby (bankovní převod, platební karta). Můžete také zaškrtnout možnost, zda chcete potvrzení o daru. 

3) Možnost darování bez návštěvy online kasičky - řešeno přímo přes Tříkrálový sbírkový účet (Charita Česká republika) 66008822/0800 s příslušným VS – pro farnost Suchdol n. L. 77702055.

 

Více o Tříkrálové sbírce v Suchdole nad Lužnicí a okolí na webu farnosti: kostelyvitorazska.cz. Tam také bude ke zhlédnutí koleda nahraná a zazpívaná některými suchdolskými králi. 

Tři králové dorazí mimořádně online a popřejí lidem štěstí, zdraví a dlouhá léta také na www.trikralovasbirka.cz od 1. do 24. ledna 2021. Více informací naleznete v tiskové zprávě ZDE.

Video o letošní Tříkrálové sbírce si můžete prohlédnout ZDE.