Město Suchdol/Lužnicí

Katalog ubytovatelů

Kalendář akcí

Přehled kulturních a společenských akcí konaných na Suchdolsku od 18. 5. 2022 do 18. 5. 2023.

  iCalendar pro Váš PC/Mobil

Stínohra (film)

Stínohra. Dramatický příběh. Hlavním hrdinou příběhu je Jan Kavka. Čtyřicetiletý záchranář z malého města, který právě opustil manželku Evu. V okamžiku rozchodu se Eva stane tragickou obětí zločinu. Hrají: Milan Ondrík, Hynek Čermák, Vladimír Javorský, Dominika Morávková, Kristýna Frejová a další. Mládeži do 12 let nepřístupno.

Vstupné 100 Kč

Pátek 20. 5. 2022, 19.30 h (95 min)


Výlet do Novohradských hor (Pivonické skály a Stříbrný vrch)

POZOR ZMĚNA! Z důvodu nepřízně počasí se výlet přesouvá na sobotu 21. 5. 2022. Bližší info na tel. +420 724 379 247. Děkujeme za pochopení. 


Město Suchdol nad Lužnicí

pořádá výlet do Novohradských hor 

Pivonické skály

Stříbrný vrch

Navštívíme téměř zapomenuté království skal. Pivonické skály 932 m n.m., Smrčina 910 m, Skřítek 897 m a Stříbrný vrch 936 m. Trasa 15 km je středně náročná, terén místy obtížný.

Průvodce: Milan Koželuh

sobota 21. května 2022

Více informací a přihlášky v Infocentru Suchdol nad Lužnicí

a na mailu: infocentrum@meu.suchdol.cz 

nebo na tel.: +420 724 379 247 

Opravdové kouzlo (Suchdolský divadelní spolek)

Suchdolský divadelní spolek
vás zve na inscenaci
Opravdové kouzlo
sobota 21. 5. 2022 od 19.00 h
Kino Suchdol nad Lužnicí

 

 

Opravdové kouzlo

Opravdové kouzlo

 

 

Milí Suchdoláci, Suchdolačky a Suchdolčata, musíme se opět skromně pochválit. Přes zimu jsme nezaháleli a připravili jsme pro vás novou inscenaci Opravdové kouzlo, kterou jsme v předpremiéře uvedli na soutěžní přehlídce amatérského divadla Dačické kejklování a z 9 soutěžních inscenací jsme byli nejlepší. Přivezli jsme si několik čestných uznání (za herectví, režii) i cen (za scénické a výtvarné řešení, za inscenaci jako celek) a hlavně nominaci na národní přehlídku Divadelní Piknik Volyně, která proběhne v červenci.

Kromě toho jsme vycestovali až do Ústeckého kraje, kam nás jako to nejlepší, co se v loňském roce na amatérské scéně urodilo pozvali ochotníci souboru Klas z Klášterce nad Ohří. Našeho Sherlocka jsme hráli ve vyprodaném sále, který nadšenými reakcemi povzbudil naše herce i kapelu k životnímu výkonu. A tady se dostáváme k jádru pudla, neb tentokrát se v našem článku neobracíme pouze na zavedené příznivce Suchdolského divadla SUD, ale hlavně na ty z vás, kteří jimi dosud nejsou a přitom by mohli být.

Vnímáme jako naše osobní selhání, že zatímco na mnohých místech ČR, kam s divadlem zavítáme, nás ve velkém počtu vítají nadšení místní diváci, u nás „doma“ se kromě příbuzných herců při představeních shledáme pouze s několika málo zarytými příznivci.

Stejně tak na náš festival Suchdolské divadelní léto chodí více turistů z Prahy než místních. Čím to? Nevíme. Ale pro jistotu jsme se rozhodli vyvrátit zde několik možných mýtů panujících o návštěvě suchdolského divadla:

1. Je to drahé!“ Vězte, že posledních několik let je vstupné na naše představení i představení v rámci festivalu Suchdolské divadelní léto dobrovolné.

2. „Zabere to moc času!“ Vězte, že žádné z našich představení není delší než 60 minut. Pokud pozveme na festival představení delší, pak se o přestávce servírují chlebíčky, takže se to dá přežít.

3. „Jsou to blbosti!“ Kategorie „blbost“ je problematická, neboť divadlo bylo a bude velmi subjektivní záležitostí, i co se týče hodnocení jeho kvality. Ale snad by vám mohlo pomoci to, že jen za poslední dva roky jsme za naše scénáře ke hrám dostali celkem čtyři ceny od různých porot složených výhradně z profesionálů. A součástí každého představení je živá hudba, která zatím byla oceněná na každé přehlídce, na kterou jsme jeli.

A tak tedy tlumočím prosbu celého našeho souboru: Přijďte do divadla!“

Příležitost k tomu budete mít již 21. května 2022, kdy v kině sehrajeme premiéru inscenace Opravdové kouzlo.

Pokud chcete vidět již zavedenou inscenaci SUDu, pojeďte s námi do Prahy a podpořte nás na naší cestě za slávou v hlavním městě. Na pátek 27. května nás totiž pozval Činoherní klub s naší Honbou za meteorem. Pro naše diváky, kteří by se chtěli výpravy do Prahy účastnit, bude vypraven ze Suchdola autobus (více informací na našich webových stránkách www.divadlo.suchdol.cz).

Na shledanou v divadle se těší SUD!

Memoriál JUDr. Ferdinanda Bušty - cyklistický závod

Základní škola TGM Suchdol nad Lužnicí bude obhajovat první místo v 6. ročníku Memoriálu JUDr. Ferdinanda Bušty, cyklistický závod, který se jede současně jako závod škol.

Po dvouleté přestávce způsobené epidemiologickou situací se uskuteční opět závod pořádaný Cyklistickým klubem Blesk Klikov pod patronací hejtmana Jihočeského kraje

MUDr. Martina Kuby a předsedy Klubu českých olympioniků pana Oldřicha Svojanovského.

Závod se koná 26. 5. 2022 v Autokempu Tušť a jeho okolí. K závodu jsou přihlášeny školy ze Suchdola nad Lužnicí, Žďáru nad Sázavou, Jindřichova Hradce, Kardašovy Řečice, Lomnice nad Lužnicí, Chlumu u Třeboně, Rapšachu, Žiliny (Slovensko) a dále mateřské školy ze Suchdola, Rapšachu, Třeboně a Majdaleny. Součástí programu jsou soutěže, písničky, hry pod vedením paní Zemanové, veslařské trenažéry Vaška Chalupy a beseda s olympioniky ČR.

Zahájení programu bude v 9.30 h a předpokládaný konec kolem 15:30 h, celý program moderuje Jirka Ježek z rádia Faktor. Přijďte povzbudit naší školu a děti ze školky.


Memoriál Ferdinanda Bušty

Po čem muži touží 2 (film)

Po čem muži touží 2. Volné pokračování úspěšné komedie Po čem muži touží. Tento film je opět humorným pohledem na střed mužského a ženského světa a hledání jejich vzájemného porozumění, které může jednoho i druhého dovádět k šílenství. Hrají: Jiří Langmajer, Anna Polívková, Marek Taclík, Tereza Kostková, Leoš Noha, Oskar Hes a další. Mládeži přístupno.

Vstupné 130 Kč

Čtvrtek 26. 5. 2022, 19.30 h (95 min)


Honba za meteorem (SUD hraje v Praze)

Suchdolské divadlo: SUD jede do Prahy!
Honba za meteorem (dobrodružné komediální melodrama)
Pátek 27. května 2022, 19.30 h
Činoherní klub, Praha 1 - Nové Město

Pokud chcete vidět již zavedenou inscenaci SUDu, pojeďte s námi do Prahy a podpořte nás na naší cestě za slávou v hlavním městě. Na pátek 27. května nás totiž pozval Činoherní klub s naší Honbou za meteorem.

Pro naše diváky, kteří by se chtěli výpravy do Prahy účastnit, bude vypraven ze Suchdola autobus. Odjezd v 15.30 h z autobusového nádraží v Suchdole. 

Více informací na našich webových stránkách www.divadlo.suchdol.cz nebo u paní Lenky Cvrčkové.

 

Suchdolské divadlo jede do Prahy

 

Dětský den

Město Suchdol nad Lužnicí

zve děti a jejich rodiče na

Dětský den

Neděle 29. 5. 2022 od 14.00 h před kulturním domem

Program:

Během odpoledne dílničky pro děti, bubenický workshop, lezecká stěna, skákací hrad

Od 15.00 hodin dřevorubecká show bratří Šulistů – se závody místních družstev

Vystoupení bubeníků Hakuna Matata

Odpolednem bude provázet moderátor Matyáš Palkovič

Občerstvení zajištěno

Vstup volný


Mezinárodní festival dechových hudeb „Der böhmische Traum“ („Český sen“)

Pozvánka z partnerské obce Brand-Nagelberg (Dolní Rakousy) 

Der böhmische Traum – Internationales Blasmusikfestival zum Mitmachen

Festival „Český sen“ – mezinárodní festival dechových hudeb

Brand-Nagelberg

3.–5. června 2022

Program:

Pátek 3. 6. 2022

Od 19.00 h – kapela „Musikverein Katsdorf“ (Horní Rakousy)

Od ca 20.45 h – narážení sudu se starostou obce Franzem Freisehnerem

Od ca 21.00 h – kapela „SoB – Kapell“ (Německo)

 

Sobota 4. 6. 2022

Od 16.00 h – kapela „Gemeindemusik Götzis“ (Vorarlberg)

Od ca. 17.00 h – příprava společného koncertu

Od ca 18.00 h – kapela „Happaranka“ (Francie)

Od ca 20.00 h – společný koncert všech muzikantek a muzikantů

Od ca 20.30 h – kapela „Blaskaspelle – EBB“ (Štýrsko)

 

Neděle 4. 6. 2022

Od 08.30 h – mše svatá

Od ca 09.30 h – kapela „Jugendorchester Brand“ (Dolní Rakousy)

Od ca 10.00 h – „Open-End-Frühschoppen“ a kapela „Orchestre Roger Halm“ (Francie)

Od ca 12.30 h – kapela „Brauereimusik Zipf“ (Horní Rakousy)

 

Vstupné dobrovolné

Více informací na:

www.derboehmischetraum.at

www.facebook.com/events/770010136862715/Promlčeno (film)

Promlčeno: Krimi film. Šokující živé vysílání, které během chvíle změní životy několika nevinných lidí. Radek se téměř po dvaceti letech nečekaně vrací do svého rodného města aby se jednou provždy vyrovnal se svou minulostí. Hrají: Karel Roden, Barbora Bočková, Igor Bareš, Vilma Cibulková, Vladimír Kratina a další. Mládeži do 12 let nepřístupno. Vstupné 120 Kč. Pátek 3. 6. 2022, 19.30 h (95 min)


Seveřan (film)

Seveřan: Dobrodružné drama. Amleth kdysi býval synem mocného vikinského krále a jeho ženy Gudrún, než ho zrada a zákeřná vražda připravila nejen o otce, ale i střechu nad hlavou. Hrají: Alexander Skarsgard, Nicole Kidman, Ethan Hawke a další. České titulky. Mládeži do 15 let nepřístupno. Vstupné 130 Kč. Pátek 10. 6. 2022, 19.30 h (136 min). 

Nahrát další