Město Suchdol/Lužnicí

Katalog ubytovatelů

Kalendář akcí

Přehled kulturních a společenských akcí konaných na Suchdolsku od 23. 3. 2018 do 23. 3. 2019.

  iCalendar pro Váš PC/Mobil

KINO: Hmyz

Hospoda na malém městě. Je zavřeno, židle jsou převráceny na stolech. Na věšáku visí „hmyzí šatičky“: sukénky z krepového papíru, papundeklová motýlí křídla, pestře pomalovaná a černé lesklé krovky brouků. U stolu v koutě místnosti sedí šest místních ochotníků: režisér, Růžena, pan Václav, pan Borovička, Ajznboňák Kopřiva a slečna Jitka. Tulák leží doma s ischiasem. Chrobáčice a Kukla ještě nepřišly. „Během zkoušky se prolnou životy ochotníků s osudy Čapkových postav. Režisér – Cvrček umoří pana Václava, milence své ženy. Pan Kopřiva, hrající Parazita sežere slečnu Jitku – Larvičku. Panu Borovičkovi se podaří převtělení do chrobáka tak přesvědčivě, že opustí nadobro svoji lidskou podobu. Během zkoušky se rodí i umírá, čas nehraje roli. A to vše se odehrává na pozadí Čapkovy hry, kde se hmyz chová jako lidi a lidé jako hmyz. „Hra Ze života hmyzu je misantropická hra. Můj scénář jen tuto misantropii prohlubuje, tak jako se prohlubuje podobnost člověka s hmyzem a této civilizace s mraveništěm. Také by se nemělo zapomínat na poselství Kafkovi Proměny.“ říká Jan Švankmajer.(CinemArt)

Citace z ČSFD: https://www.csfd.cz/film/299217-hmyz/prehled/

Nepřehlédněte

24bře2018

DIVADLO Fimfárium

Zveme Vás na divadelní představení Fimfárium. Na motivy pohádek z Fimfára Jana Wericha. Představení je určeno dospělým, ale i dětem. Účinkuje Divadelní klub Českokrumlovská scéna. Pořádá Město Suchdol nad Lužnicí. Kdy: sobota 24. března 2018, od 19.00 hodin.

Kde: Kulturní centrum / kino Suchdol nad Lužnicí

Vstupné: 100 Kč (děti 50 Kč)

Plakát v plném rozlišení. 

 

 


Fimfárium Suchdol nad Lužnicí

 

„Dost často se stává, že si soubory upravují divadelní předlohy v takové míře, že by bylo vhodnější napsat si rovnou text nový. My jsme se rozhodli pro čtyři pohádky z Fimfára. Zůstala všechna písmenka pana Wericha, my přidali jen hraní si. Budeme-li parafrázovat filmovou terminologii, chtěli jsme se pokusit o rodinné divadlo. Udělejme si vzájemnou radost a přijďte se podívat, jak se nám to povedlo.“ (Jaroslav Kubeš, autor úpravy a režisér)

http://new.ck-scena.cz

KINO: Věčně tvá nevěrná

Josef (Saša Rašilov) a Miluška (Lenka Vlasáková) jsou manželé už snad celou věčnost. Miluška učí aerobik a svého manžela i dospívající dceru neúnavně zahrnuje péčí. Josef svou ženu miluje, ale má slabost i pro mladší a krásnější ženy. Jejich manželství, spolu s Josefovým krachujícím nakladatelstvím, se pomalu řítí do záhuby. Na záchranu přijíždí teta Marta (Vilma Cibulková), která má šílený plán, jak krachující manželství i nakladatelství Josefa zachránit. Jako zkušená psycholožka pracující v manželské poradně naordinuje manželům nevěru – musí se přistihnout in flagranti. Bláznivá hra může začít.(Bioscop)

Citace z ČSFD: https://www.csfd.cz/film/539912-vecne-tva-neverna/prehled/

Velikonoční zábava

Naše Hrdlořezy, z. s. Vás srdečně zvou na Velikonoční zábavu do klubové Hospody U Zastávky v Hrdlořezích. Hraje Blue guitar band. Vstupné 80.-. Těšíme se na Vás! :)

Nepřehlédněte

1dub2018

Fotografie Moje Suchdolsko

Suchdolsko pohledem fotografů je tématem kalendáře města Suchdol nad Lužnicí na následující rok 2019.

Rádi byste představili své fotografie? Chcete se podílet na tvorbě kalendáře města? Povedlo se vám zachytit neobvyklou atmosféru známého místa? Nebo jste naopak „objevili“ méně známé zákoutí? Rádi byste ukázali vaše oblíbená místa a zajímavé snímky?

Zasílejte své snímky ze všech ročních období, z míst známých i neznámých, snímky zcela nové, případně z několika posledních let. Aktivita je určena amatérským i profesionálním fotografům, obyvatelům i návštěvníkům bez rozdílu věku.

Využijte celé katastrální území Suchdola nad Lužnicí, tedy od Podřezaného rybníka po kopcovité lesy u bývalé Nové Vsi, od Červeného blata až po pískovny, případně pohledy na horizonty hor atp. Krajina je vše, co vidíme kolem sebe, panorama i detail, polní cesta i rušnější ulice, zákoutí u vodního toku i pohled na zástavbu.

Ze zaslaných fotografií budou do kalendáře města vybrány ty nejzajímavější.

Fotografie zasílejte od 1. 3. do 15. 9. 2018 na adresu odbor.kultury@meu.suchdol.cz.

Navíc vylosovaným třem účastníkům bude věnován dárkový koš.

Organizátorem je Město Suchdol nad Lužnicí prostřednictvím odboru kultury a cestovního ruchu.

Kalendáře se v minulých letech zabývaly srovnáním minulé a současné podoby Suchdola (2015), leteckými pohledy (2016), kulturními a spolkovými aktivitami (2017), historickými mapami a plány (2018).

 

Základní pravidla

Každý účastník přihlásí výhradně své autorské snímky (fotografie s tematikou Suchdolska). Snímky mohou být zaslány na e-mail odbor.kultury@meu.suchdol.cz, případně doručeny do kanceláře OKCR. Nezapomeňte uvést své celé jméno, adresu, rok narození, telefonní číslo, případně název fotografie. Počet zaslaných fotografií není omezen. 

Zasláním fotografií organizátorovi stvrzujete, že vlastníte autorská, osobní a majetková práva k zaslaným fotografiím; že osoby zobrazené na fotografiích s jejich zpracováním, zveřejněním a prezentací souhlasí (v případě nezletilých osob se souhlasem rodičů či zákonných zástupců); že poskytujete bezplatnou a časově neomezenou licenci na publikování fotografií.

Jinými slovy, vy poskytnete svolení publikovat fotografie, město zafinancuje grafickou přípravu a tisk kalendáře.

 

 

Moje Suchdolsko 2019

Nahrát další