Město Suchdol/Lužnicí

Katalog ubytovatelů

Kalendář akcí

Přehled kulturních a společenských akcí konaných na Suchdolsku od 28. 2. 2020 do 27. 2. 2021.

  iCalendar pro Váš PC/Mobil

KINO: Malé ženy

Autorka a režisérka Greta Gerwigová (Lady Bird) vytvořila Malé ženy, které čerpají z klasického románu a díla Louisy May Alcottové, a zároveň se v autorčině alter egu Jo Marchové odráží její fiktivní život. V podání Gerwigové se oblíbený příběh sester Marchových – čtyř mladých žen, z nichž každá je odhodlaná prožít život podle svého – stává nadčasovým a velice aktuálním.(Falcon)

Citace z ČSFD: https://www.csfd.cz/film/634376-male-zeny/prehled/

Školení - Český rybářský svaz

Místní organizace Českého rybářského svazu (MO ČRS) Suchdol nad Lužnicí, z.s. informuje zájemce o získání prvního rybářského lístku a vstup do členské základny, o konání školení, které proběhne dne 29. 2. 2020 na klubovně místní organizace (Vitorazská 779, Suchdol nad Lužnicí) od 9.00 hodin. Další informace ke školení na tel.: 720 186 071 (Petr Klíma), 774 107 064 (David Hrbek).

Jak šťastně zahradničit (Rapšach)

Obec Rapšach vás srdečně zve na přednášku Ing. Pavla Chlouby

Jak šťastně zahradničit

aneb Laskavé povídání o trapasech a radostech při domácím zahradničení

dne 5. března 2020 v 17.00 hodin v zasedací místnosti Obecního úřadu Rapšach 7

Občerstvení zajištěno

Vzhledem k omezenému počtu míst Vás zdvořile žádáme o rezervaci na tel. č. 384 786 113, 384 786 102, 776 887 774 nebo e-mailem ucto@rapsach.cz  nejpozději do 3.3.2020 do 17.00 hodin

KINO: Příliš osobní známost

Natálie (Petra Hřebíčková) je šťastná svobodná třicátnice se skvělou kariérou a dlouholetou nejlepší kamarádkou Simonou (Tatiana Dyková), které se právě obrátil život vzhůru nohama. Simona se po rozvodu snaží vyrovnat s tím, že její jedenáctiletý syn odchází žít k otci (Ľuboš Kostelný). Tuhle pachuť zažene seznámením s výstředním umělcem Viktorem (Janko Popović Volarić), pro kterého se stává múzou. Viktor je však posedlý nejen Simonou, ale i sexem, což zpočátku vypadá jako vysněný ráj… I Natáliin život nabírá nový směr. Když potká okouzlujícího podnikatele, vdovce Marka (Branislav Trifunović) a jeho dcerku, láska na sebe nenechá dlouho čekat. Jejich soužití je téměř idylické až na to, že jejich vztah je pod drobnohledem Markovy tchyně Evy (Eliška Balzerová), která byla zvyklá pomáhat s výchovou vnučky. Nyní Eva zjišťuje, že musí najít jiný smysl života, aby se cítila šťastná. Seznámení s šarmantním hudebníkem (Predrag Manojlović) by mohlo znamenat nový začátek.(Bioscop)

Citace z ČSFD: https://www.csfd.cz/film/677280-prilis-osobni-znamost/prehled/

KINO: Super mazlíčci

Toulavý pes Roger je odjakživa rebel, který každému v nouzi rád pomůže. To ovšem znamená občas okrádat o jídlo rozmazlené domácí mazlíčky. A těch je v Robo City víc, než dost. Robo City je totiž široko daleko to nejmodernější město ze všech. Jeho obyvatelé si žijí šťastně, protože téměř všechno obstarávají roboti. Jenže bezstarostné dny právě končí. Starosta města zešílel. Rozhodl se všechny lidi a zvířata vyhnat a z jejich domova udělat město robotů. Roger má sice pro strach uděláno, ale jestli chce své město zachránit, bude potřebovat pomoc. Ač nerad, musí své síly spojit s nebojácnou kočičí dámou Belle, zhýčkaným pudlem Ronaldem, nemotorným mopsem Walterem a domácím prasátkem Sophií. K nim se přidává robot Bob, který má o kolečko víc, což z něj dělá naprostého dobráka. Tahle nesourodá partička se vydává po stopě záhady starostova pomatení. Musí se pokusit zachránit své domovy a snad i celé město. Animované rodinné dobrodružství Super mazlíčci napsal a režíroval Reinhard Klooss, který si malé i velké diváky získal už svým filmem Hurá do Afriky!.(Bioscop)

Citace z ČSFD: https://www.csfd.cz/film/787783-super-mazlicci/prehled/

Nepřehlédněte

13bře2020

Božská Sarah (divadlo)

Božská Sarah

slavná hra Johna Murella

o posledním létě proslulé herečky

 

Osoby a obsazení:

Sarah Bernhardtová – Iva Janžurová

Georges Pitou – Kryštof Hádek

Režie:

Alice Nellis

Scéna: Matěj Cibulka, kostýmy Kateřina Štefková, hudba Jan Ponocný

 

 

 

Pátek 13. 3. 2019 od 19.00 h

Kino Suchdol nad Lužnicí

Vstupné: 290 Kč

Předprodej vstupenek: Infocentrum Suchdol nad Lužnicí

 

Z důvodu náhlých zdravotních problémů herce Kryštofa Hádka bylo zrušeno divadelní představení Božská Sarah (plánované na 28. 11. 2019). Divadlo Kalich se omlouvá divákům za komplikace.

Vstupné divákům bylo vráceno buď na místě v kině, nebo v dalších dnech v městském infocentru.

Náhradní termín této hry je stanoven na 13. března 2020 od 19.00 h. Informace k předprodeji budou včas zveřejněny. 

 

„Silnou a působivou hrou Božská Sarah si herecká legenda Iva Janžurová plní dlouholetý profesní sen, dvacet let si četla tento výjimečný text a zvažovala své síly, kdy se do něj pustit. Příběh posledního léta světově proslulé herečky a vyhlášené skandalistky Sarah Bernhardtové režíruje Alice Nellis jen krátký čas poté, co s velkým úspěchem společně s Ivou Janžurovou inscenovala ve Stavovském divadle Audienci u královny.

Iva Janžurová prozrazuje: „Asi je to netrpělivé, toužené, ale i obávané rozhodování mnoha hereček, jak a kdy vyprostit z nádherného scenáře Johna Murrella svoji kreaci, svoji představu o Sarah Bernhardtové. V rozmarném dialogu ze závěru hry říkají si ona a Oscar Wilde: Myslíte, že lidé, kteří budou žít po nás – vlastně už žijí – že ti lidé nové doby pochopí, co jsme byli zač, v co jsme doufali, co jsme chtěli dokázat? Že pochopí to naše radostné sobectví, radostnou nevědomost?“

Chceme se o to pokusit spolu s vámi, našimi diváky. Budete se bavit, budete se spolu se Sarah cítit spalováni sluncem v její rezidenci na ostrově u bretaňského pobřeží, cestovat s ní jejím vlastním vlakem pětkrát křížem krážem Severní i Jižní Amerikou a sledovat statečnou cestu ženy ověnčené světovou slávou, ale i ženy sčítajícící nezdary a rány, které takový velký osud přináší.

Sarah ve spolupráci se svým Pitouem – asistentem, sekretářem, sluhou a kdovícoještě v jedné osobě (roli alternují Kryštof Hádek a Igor Orozovič) – píše své memoáry. „Najala jsem si vás, abyste mi pomáhal,“ opakuje Sarah nemotornému, ale oddanému asistentovi a mučí ho i zbožňuje! A úkoly, kterými ho energicky zasypává a které se jeví být často nad jeho síly, jsou zdrojem komediálnosti celého večera.“

 

Nepřehlédněte

13bře2020

Hasičský ples

Sbor dobrovolných hasičů Suchdol nad Lužnicí pořádá v pátek 13. března 2020 od 20.00 hodin v kulturním domě V. HASIČSKÝ PLES. K tanci a poslechu hraje skupina MIDI z Tábora. Vstupné 130 Kč, na místě 150 Kč. Bohatá tombola, občerstvení zajištěno. Předprodej vstupenek v „Lomnické pekárně“ u paní Věry Decarli (od 10. 2. 2020). 


Nahrát další