Město Suchdol/Lužnicí

Katalog ubytovatelů

Kalendář akcí

Přehled kulturních a společenských akcí konaných na Suchdolsku od 18. 10. 2018 do 18. 10. 2019.

  iCalendar pro Váš PC/Mobil

Nepřehlédněte

18říj2018

KINO: Jan Palach

Film pozoruje posledních několik měsíců života Jana Palacha. Pozoruje jej na základě dostupných faktických pramenů a zároveň přemýšlí, co tomu mladému muži táhlo hlavou. Jan Palach nikomu z blízkých o svém rozhodnutí dopředu neřekl. Ani nenaznačil, že by byl něčeho takového schopen. Ve filmu prochází vztahem se svou přítelkyní Helenkou, bouřlivým kolejním životem roku 1968, soužitím s mámou doma ve Všetatech, zažije studentské brigády v Kazachstánu a Francii, chodí do školy, pozoruje a mlčí. Stejně jako se od podzimu 68 mění veřejný život, ráz ulic i výrazy lidí, stává se něco s Janem. Jak to, že si ničeho nevšimla jeho dívka, máma, spolužáci? Ještě to ráno si Jan vzal od mámy svačinu, na koleji vtipkoval se spolubydlícím a před odchodem do města se vysprchoval. Kamera po celý film sleduje Janovu tvář a snaží se zachytit okamžiky rozhodnutí…(CinemArt)

Citace z ČSFD: https://www.csfd.cz/film/541173-jan-palach/prehled/

Nepřehlédněte

20říj2018

Výlet do Novohradských hor

Město Suchdol nad Lužnicí pořádá výlet

FERSTR

Ferstr ve Vitorazsku je poslední hřeben Novohradských hor. Málo známý, ale romantický, strmý a divoký. Z Nových Hradů půjdeme po zubaté kamenné hranici přes Holou horu (685 m n. m.) a údolí Tetřevího potoka do Höhenbergu, skončíme ve Vyšné. Pěší trasa 14 km je fyzicky nenáročná, místy horší terén.

Průvodce Milan Koželuh

Sobota 20. října 2018

8.30 h odjezd autobusu

Cena 150 Kč

Přihlášky v infocentru města

Nepřehlédněte

21říj2018

Bibi se bojí (divadelní představení)

Bibi se bojí. Inscenace se odehrává v pohádkové říši. Pokud však očekáváte nanicovaté princezny, odvážné prince a hodné babičky, které za makovou buchtu ochotně vymění nejmocnější kouzla, jste na omylu. Naše hra vám konečně odhalí, jací jsou obyvatelé pohádkové říše doopravdy. Přijďte se přesvědčit, zda se jim podaří napravit nesnesitelnou holčičku Bibi! Zveme vás na velkolepou podívanou se zpěvem, tancem, živou hudbou, světelnými efekty, stínovým divadlem a překvapivým rozuzlením. PS: Víte, jaké je to být vychováván jelenem?

neděle 21. 10. 2018, 19.00 h

Bibi se bojí (divadelní představení)

divadelního představení

Suchdolský divadelní spolek

Kino Suchdol nad Lužnicí


Bibi se bojí - Suchdol nad Lužnicí

Nepřehlédněte

23říj2018

Jak hledat své předky ze Suchdolska - přednáška Mgr. Aloise Sassmanna

Město Suchdol nad Lužnicí vás zve na přednášku a besedu s Aloisem Sassmannem Jak hledat své předky ze Suchdolska

Kdy: v úterý 23. 10. 2018 v 17.30 hodin

Kde: Radnice, zasedací místnost (1. patro)

Vstupné dobrovolné

Mgr. Alois Sassmann: publicista (práce z rodopisu, historie a vlastivědy, především jižních Čech a utrakvismu), starokatolický kněz v Táboře, autor rozhlasového pořadu Kořeny a jeho čtyřdílné knižní podoby. Podílel se na tvorbě třídílného TV cyklu Hledáme své předky.

 

 

 

Alois Sassmann Suchdol nad Lužnicí

„Sukdol v urbáři Viléma z Rožmberka (1557). Zdroj: SOA v Třeboni“

Alois Sassmann Suchdol nad Lužnicí

Mgr. Alois Sassmann (Foto V. Pancer)

Nepřehlédněte

28říj2018

Sto let republiky

Město Suchdol nad Lužnicí vás zve na oslavu Sto let republiky 1918 — 2018

v neděli 28. října 2018 na náměstí

 

 

 

Program:

 

na náměstí Svobody

 

14.00 h

 

Zasazení Stromu svobody

 

s krátkým kulturním programem

 

 

 

na náměstí T. G. Masaryka

 

15.00–17.00 h

 

Brass Band Rakovník

 

Přijďte si poslechnout živou hudbu v retro stylu. Občerstvení zajištěno. V případě nepříznivého počasí se program přesouvá do kina.

 

O kapele: „Brass Band Rakovník je dixielandová kapela s mezinárodními zkušenostmi. Zaměřena je na ortodoxní dixieland, neboli neworleánský jazz, jak se hrával ve 20. a 30. letech. Tomu odpovídá i nástrojové obsazení: trumpeta, trombon, klarinet, banjo, tuba a historická bicí souprava. Repertoár tvoří největší dobové šlágry hrané po vzoru starých mistrů.“

 

Zároveň v kině proběhne výstava historických fotografií.

 

O stromech svobody: Stromy svobody se sázely vždy (nejvíce 1918, 1928, 1945 nebo 1968), když si lidé chtěli připomenout a oslavit význam svobody a demokracie. Město Suchdol nad Lužnicí se připojuje k letošní kampani s podtitulem „nezapomínejme na své kořeny“ (www.stromysvobody.cz).Sto let republiky - Suchdol nad Lužnicí

 

Nepřehlédněte

3lis2018

Caveman (hra Roba Beckera)

Město Suchdol nad Lužnicí vás zve na hru Roba Beckera

Úspěšná one-man show s Janem Holíkem/Jakubem Slachem

 Máte chuť se rozesmát až k slzám? Přijďte se podívat na slavnou one man show o tom, co dělá muže mužem a ženu ženou, o rozdílech mezi námi, o lásce, partnerství a vtipně utajených kvalitách obou pohlaví.

Kde: Kino Suchdol nad Lužnicí

Kdy: sobota 3. listopadu 2018 od 19.00 h

Vstupné: 290 Kč

Předprodej vstupenek v Infocentru (od 3. 9. 2018)

 

 

Caveman Suchdol nad Lužnicí

 

Caveman: Jeskynní muž Roba Beckera
O představení a o autorovi

„Obhajoba jeskynního muže“, kterou napsal a na jevišti sám uvádí Rob Becker, představuje humorné přemýšlení o rozdílech mezi muži a ženami a o tom, jak tyto rozdíly vyvolávají často nedorozumění. Představení pro jednoho herce zaplňuje do posledního místa hlediště mnoha divadel v USA i v Kanadě.

„Obhajoba jeskynního muže“ byla poprvé uvedena na Broadwayi v divadle Helen Hayes 26. března 1995 a po svém 399. uvedení 17. července 1996 se dočkala zápisu do divadelních kronik, když překonala hry "Search For Intelligent Life in the Universe" (Hledání inteligentního života ve vesmíru) Lily Tomlinové a „The World According to Me“ (Svět podle mě) Jackie Masonové. Tehdy se „Obhajoba jeskynního muže“ stala nejdéle hraným představením jednoho herce v historii Broadwaye.
Na paměť této události vyhlásil starosta New York City Rudolph Gulliani 18. červenec 1996 v New York City "Dnem jeskynního muže" a přejmenoval 44. Západní ulici na ulici "Jeskynního muže" (Caveman Way). Představení mělo více než 700 repríz a potom se vydalo na turné po USA.
Představení „Rob Becker's Defending the Caveman“ bylo poprvé uvedeno v roce 1991 a v USA je viděly více než 2 miliony lidí. Než se představení dostalo na Broadway, vyprodávalo dlouhou dobu divadla v San Franciscu, Dallasu, Washingtonu, Philadelphii a Chicagu. Caveman si vydobyl úspěch také v Londýně, Jihoafrické republice a na Islandu a později i v mnoha dalších státech. Rob Becker napsal text během let 1988–1991, kdy studoval antropologii, prehistorii, psychologii, sociologii a mytologii.

Rob Becker se narodil v San José v Kalifornii a začal hrát v roce 1981 v Bay Ares. V roce 1989 se objevil v pořadu Late Night (Pozdní večer) s Davidem Lettermanem a od té doby je častým hostem v celostátních televizních a rozhlasových programech, například Good Morning, America (Dobré ráno, Ameriko), The Today Show (Dnešní show), The Charles Grodin Show, CNN, v pořadech Weekend Edition (Víkendové vydání), Talk of the Nation (O čem se mluví) a Wha'd Ya Know (Co víte) s Michaelem Feldmanem na NPR.

www.caveman.cz

KINO: Toman

Filmové drama režiséra a producenta Ondřeje Trojana o vzestupu a pádu na pozadí doby, která dodnes ovlivňuje naše životy. Neuvěřitelný a pravdivý příběh rozporuplné osoby Zdeňka Tomana, šéfa naší zahraniční rozvědky, který významně ovlivnil vývoj v poválečném Československu, bezskrupulózního obchodníka s obrovskou mocí a zásadním úkolem. Sehnat peníze, které komunistům vyhrají volby. A Toman peníze sehnat uměl. Pro sebe, pro rodinu i pro stranu. Šmelina, vydírání, kasírování válečných zločinců i jejich obětí. Neštítil se ničeho.  Cena, kterou za svou kariéru zaplatil on i jeho blízcí, byla pak vysoká. Film odkrývá období tzv. třetí republiky, temné roky 1945 – 48, a příběh člověka, o kterém se nikdy nemluvilo. Režisér  Ondřej Trojan přináší na plátno nejen napínavý thriller, ale i co nejvěrnější dobovou rekonstrukci skutečných událostí opírající se o nezvratná archivní a očitá svědectví.(Falcon)

Citace z ČSFD: https://www.csfd.cz/film/472294-toman/prehled/

Nahrát další