Město Suchdol/Lužnicí

Katalog ubytovatelů

Kalendář akcí

Přehled kulturních a společenských akcí konaných na Suchdolsku od 22. 4. 2019 do 21. 4. 2020.

  iCalendar pro Váš PC/Mobil

KINO: Colette: Příběh vášně

Mladinká Sidonie-Gabrielle Colette se zamiluje do o 15 let staršího, charismatického pařížského literáta Willyho.  Poté, co se vezmou, je Colette z klidného venkovského prostředí katapultována do světa zářivých pařížských salónů a opojných večírků francouzské smetánky. Colette se přizpůsobuje novému životu, noří se do bohémského světa svého manžela. Inspirativní prostředí v ní probouzí kreativitu a spisovatelský talent. Píše první dílo ze série o Claudine. Willy jí dovolí publikovat pouze, pokud román vyjde pod jeho jménem. Fenomenální úspěch Claudine dělá z Willyho slavného spisovatele a z manželského páru opravdové celebrity. Jenže emancipovaná Colette touží po uznání. Jejich manželství se nejen vlivem Willyho nevěry a Colettina vzrůstajícího zájmu o ženy začíná hroutit. Willy se však své talentované ženy za žádnou cenu nehodlá vzdát...(Bioscop)

Citace z ČSFD: https://www.csfd.cz/film/427175-colette-pribeh-vasne/prehled/

Nepřehlédněte

30dub2019

Májka v Suchdole nad Lužnicí

Město Suchdol and Lužnicí ve spolupráci s hasiči Vás srdečně zve na májku a pálení čarodějnic v Suchdole nad Lužnicí

úterý 30. 4. 2019

od 16.00 h zdobení

od 17.00 h stavění májky

na náměstí T. G. Masaryka

 

od 17.30 h

Pálení čarodějnic na „Farní zahradě“ (přístup z náměstí) 

Zahraje kapela HRAJETO z Českého Krumlova

 

 

O kapele Hrajeto 

(www.kapelahrajeto.cz) 

Jsme Fanda a Martin, originální harmonikářské duo z Českého Krumlova. Na bicí nás doprovází ti nejlepší bubeníci: Fany Viktora, Petr Karták a Patrik Bartizal. Široký záběr hudebních stylů, překvapivá směs songů pro skvělou náladu na vaší akci.

Jsme tady abychom ukázali, že tahací harmonika má ještě stále své místo na nejrůznějších oslavách i večírcích. Je jedno, jestli se raději bavíte u lidových, trampských, rockových nebo popových hitů, zahrajeme vám cokoliv a moc rádi.

harmoniky a zpěv: František Hüttner & Martin Dolanský

bicí: Fany Viktora, Petr Karták, Patrik Bartizal

 

 

Májka Suchdol nad Lužnicí 2019

Nepřehlédněte

1kvě2019

Rapšašské Zikmundohraní

12. ročník rapšašského Zikmundohraní

Na počest patrona kostela v Rapšachu, svatého Zikmunda, se ve středu dne 1. 5. 2019 koná od 8 do 18 hodin 12. ročník hudebně-tanečního festivalu Zikmundohraní.

Festival začíná v 8 hodin mší svatou, zasvěcenou svatému Zikmundovi, od 9 hodin bude pokračovat hudebními vystoupeními v kostele.

Program na návsi začíná v 10 hodin.

Těšit se můžete na hudebníky a tanečníky z blízka i daleka. Mimo jiné vystoupí taneční soubor Trnky brnky, mažoretky z Hluboké, Western Roses, hudební skupiny Hráz, Luboš Hrdlička a Lazareth, Libý Květoň, Gipsy Suno a další.

Soutěžní přehlídka bude doplněna jarmarkem, takže kromě dobré nálady si z této akce můžete odnést medové produkty, keramiku a rostlinky pro dům a zahradu, dobroty z naší pekárničky, dětské výrobky, cukrovinky a další.

Připraveny pro Vás budou také speciality teplé a studené kuchyně.

Jako obvykle nebude chybět tombola, a pokud chcete například vyhrát zahradní krb, určitě se zúčastněte naší velké loterie…

Programem Vás bude i letos provázet náš oblíbený moderátor Miroslav Lenc.

Těšíme se na Vás.

Obec Rapšach, ZŠ a MŠ v Rapšachu a SDH RapšachRapšašské zikmundohraní - program 2019Rapšašské zikmundohraní 20191

Nepřehlédněte

2kvě2019

Zápis do mateřské školy

Zápis k předškolnímu vzdělávání do mateřské školy pro školní rok 2019 - 2020

se bude konat 2.5.2019 od 13.00 - 16.00 hodin

Žádosti k přijetí k předškolnímu vzdělávání najdete na našich webových stránkách nebo 

si je můžete vyzvednout v mateřské škole

24.4.2019  od 8.00 – 15.30 hod.

Vyplněné žádosti k přijetí k předškolnímu vzdělávání  odevzdáte při zápisu 2. 5. 2019 od 13.00 -16.00 hod.

 K zápisu si  přineste :

-vyplněný evidenční list s lékařským potvrzením
- vyplněnou žádost k přijetí k předškolnímu vzdělávání
- originál rodného listu dítěte
- očkovací průkaz
- občanský průkaz rodiče k ověření uvedených údajů.

 

KINO: Velké dobrodružství Čtyřlístku

Na kraji Třeskoprsk, v malém domku, bydlí čtyři kamarádi. Fifinka, Pinďa, Bobík a Myšpulín u táborového ohně vzpomínají na dobrodružství, která zažili v uplynulém roce. Každý z hrdinů vypráví příběh, který považuje za úplně nejlepší. S Pinďou zažijeme povedený horolezecký výlet na Ďáblův palec, s Myšpulínem napínavé pátrání po ukrutném Vlkodlakovi, s Bobíkem fantastickou cestu do vesmíru a s Fifinkou vánoční návštěvu u malých čertíků. Čí příběh bude nejkrásnější?(Falcon)

Citace z ČSFD: https://www.csfd.cz/film/691446-velke-dobrodruzstvi-ctyrlistku/prehled/

KINO: Skleněný pokoj

Na kopci nad Brnem vyrostl počátkem třicátých let minulého století obdivuhodný dům. Mistrovské dílo modernistické architektury z betonu a oceli je dílem slavného architekta von Abta. Středobodem domu je „Skleněný pokoj“. Von Abt tuto jedinečnou stavbu navrhl pro bohatého podnikatele Viktora Landauera, jeho ženu Liesel a jejich rodinu. Skleněný pokoj se stává nejen architektonickým skvostem, ale i synonymem krásy, modernosti, otevřenosti, stejně jako symbolem nadějí mladého československého národa, symbolem budoucnosti. Rodinný život, jaký si Liesel vysnila, prostoupený světlem a klidem průzračného prostoru, naplněný láskou a umocněný vztahem s nerozlučnou přítelkyní Hanou, však netrvá dlouho. Viktor je Žid, a Evropu čím dál víc zahaluje stín nacismu. Rodina se připravuje na odchod do exilu. Další ranou je pro Liesel bolestné zjištění, že Viktor má poměr s mladou ženou Katou, jíž jako válečné uprchlici poskytli ve svém domě azyl. Liesel se silněji upíná k Haně. Zatímco ona je ve svých citech rezervovaná, Hana je volnomyšlenkářka, která si ráda užívá všeho šťavnatého, co život přináší. A přestože Liesel cítí, že za jejich přátelstvím klíčí něco víc, brání se dát tomu průchod. V panice a zmatku, které provázejí německou invazi, Landauerovi za dramatických okolností prchají z Československa. Vila však zůstává a její příběh pokračuje. Hana a její manžel Oskar, právník Landauerových se rozhodli zůstat v Brně. Díky poměru s německým konstruktérem Stahlem se před Hanou otevře možnost návratu do magického Skleněného pokoje a ona oživuje vzpomínky na Liesel a předválečnou dobu plnou nadějí. Nucené odloučení jakoby posilovalo jejich vzájemné city. Obě ženy si píší bez toho, aby se dočkaly odpovědí a dozvěděly se, jaký je osud té druhé. Po válce je vila zničená, okna rozmetala bomba. Naděje, kterou Skleněný pokoj symbolizuje, však zůstává.(Bioscop)

Citace z ČSFD: https://www.csfd.cz/film/601711-skleneny-pokoj/prehled/

Nahrát další