Město Suchdol/Lužnicí

Katalog ubytovatelů

Kalendář akcí

Přehled kulturních a společenských akcí konaných na Suchdolsku od 18. 9. 2020 do 18. 9. 2021.

  iCalendar pro Váš PC/Mobil

KINO: Hurá do džungle

Jedno poklidné ráno se život zvířat v africké džungli obrátí vzhůru nohama. Nejlepší kamarádi, opičák Munki a slonice Chobotka zjistí, že z ničeho nic získali schopnost mluvit lidskou řečí. A velmi brzy odhalí příčinu tohoto zázraku: V džungli přistál mimozemšťan! S sebou si přivezl překladové zařízení, díky kterému zvířata mohou mluvit. Malý fialový návštěvník jménem Fneep byl vyslán svým otcem, krutým dobyvatelem vesmíru, obsadit planetu Zemi! Jenže Fneep je spíš roztomilý nešika, který rozhodně nemá talent na dobývání nových světů. Stýská se mu po domově, se svou vesmírnou lodí nešťastně havaroval a nutně potřebuje pomoc. Munki, Chobotka a jejich zvířecí přátelé se rozhodnou spojit síly, aby malému dobyvateli pomohli dostat se k mateřské lodi. Na jejich společné cestě zažijí spoustu legrace a Fneep poznává, že kamarádství může být největší silou ve vesmíru... Hurá do džungle je okouzlující animované dobrodružství pro děti i rodiče.(Bioscop)

Citace z ČSFD: https://www.csfd.cz/film/850890-hura-do-dzungle/prehled/

100 let od připojení Vitorazska (Dvory nad Lužnicí)

Srdečně zveme obyvatele, rodáky a přátele obce

sobota 19. 9. 2020 od 9 do 17 hodin

na oslavu 100 let připojení Vitorazska k Československu

Program:

9:00 h kladení věnců k pomníku

9:30–10:30 h mše svatá – vede P. Tomáš Vyhnálek

11:00 křest knihy Mgr. Josefa Řeřichy – Příběh Matoušův

11:30 oběd

13:00 Petříkovská muzika

14:30 Moderovaná zábava – rozhovory s účastníky setkání

V kulturním domě nalédnutí do kronik, představení a prezentace Sboru dobrovolných hasičů, projekce a obrazová dokumentace z historie obce a Vitorazska

15:30 Přednáška – PhDr. Jiří Oesterreicher – Vitorazsko a Dvory nad Lužnicí

 

Vitorazsko - 100 let od připojení - Dvory nad Lužnicí

Koncert Trachtenkapelle Brand na náměstí

 Trachtenkapelle Brand a Město Suchdol nad Lužnicí

vás zvou na

KONCERT DECHOVÉ HUDBY NA NÁMĚSTÍ 

neboli

PLATZKONZERT 

Kde: Náměstí T. G. Masaryka, Suchdol nad Lužnicí

Kdy: sobota 19. 9. 2020, začátek 14.30 h

Rádi bychom v našem partnerském městě zahráli rakouské pochody, české polky a tradiční valčíky. Těšíme se na vaši návštěvu! Trachtenkapelle Brand

V případě deště a nepříznivého počasí se akce odkládá

Vstupné dobrovolné

Občerstvení zajištěno

V případě nepříznivého počasí a deště se akce nekoná

 

 -------------------------------------------------------

Wir laden Sie zu einem Platzkonzert der Trachtenkapelle Brand am Stadtplatz von Suchdol nad Lužnicí ein!

Die Corona-Krise erfordert vorwiegend das Musizieren im Freien und so möchten wir in einer veranstaltungsarmen Zeit diese Möglichkeit für einen musikalischen Gruß an die Bevölkerung unserer tschechischen Partnerstadt nutzen.

Bitte beachten Sie die aktuellen gesetzlichen Bestimmungen betreffend Corona-Virus und befolgen Sie nötigenfalls die Anweisungen des Veranstalters vor Ort!

Bei starkem Regenwetter findet das Platzkonzert nicht statt!

Wir freuen uns auf Ihr Kommen!

P.S.: Es wird niemand verdursten!


Trachtenkapelle Brand v Suchdole

KINO: Štěstí je krásná věc

Výhra balíku peněz v loterii člověku rozhodně změní život. Otázka je, jak... Čenda s Janou nemají v životě na růžích ustláno. Oba jsou nezaměstnaní, Čenda má dluhy všude, kam se podívá, a nejčastější návštěvou u nich je exekutor. To ale změní farářem požehnaný loterijní tiket. Pohádková výhra 176 milionů korun otevírá dvojici dveře do velkého světa neomezených možností. Ale také ke spoustě nových kamarádů, kteří by si z výhry rádi ukrojili pořádný kus. A i když se to některým podaří a vztah téhle dvojice to nabourá, přece jen na konci zjistí, že největší výhrou v životě je láska...(Bioscop)

Citace z ČSFD: https://www.csfd.cz/film/722656-stesti-je-krasna-vec/prehled/

Suchdolský vejšlap – okolo Českých Velenic

Suchdolský vejšlap

okolo Českých Velenic

sobota 26. 9. 2020

Plán akce: Sraz účastníků bude v 9:00 hodin před budovou železniční stanice České Velenice (tam možno dojet vlakem z Veselí nad Lužnicí v 8.47 h nebo z Českých Budějovic v 8.57 h). Od nádraží vyjdeme k hraničnímu přechodu pro pěší a dále budeme pokračovat po státní hranici k potoku Rybná. Následovat bude putování lesním terénem po hranici katastru města České Velenice až zpět na železniční stanici. Trasa měří cca 18 km a vede převážně v rovině.

Průvodce: Vladimír Bednář

 

Suchdolský vejšlap okolo Českých Velenic

 

Vitorazsko (výstava v Třeboni)

Dům Štěpánka Netolického v Třeboni vás zve na výstavu

Vitorazsko mezi romantickým zájmem a politickým tématem – 100 let od změny státních hranic

4. 10. 2020 – 3. 1. 2021

Zveme vás na výstavu Vitorazsko mezi romantickým zájmem a politickým tématem – 100 let od změny státních hranic, která bude v Domě Štěpánka Netolického k vidění od 4. října 2020 do 3. ledna 2021.

Výstava, kterou připravil Státní oblastní archiv v Třeboni, představí vývoj zájmu o Vitorazsko a průběh jeho připojení v roce 1920. Před 100 lety bylo k Československu připojeno 13 obcí z dolnorakouského Waldviertelu. Pro tuto oblast se v našem prostředí zažil název Vitorazsko, který odkazuje na jedno z center oblasti, rakouskou Weitru, česky nazývanou Vitoraz. Výstava připomene romantický zájem českých dějepisců a etnografů o příhraniční rakouské obce s česky mluvícími obyvateli a slovansky znějícími názvy sídel. Zcela stranou nezůstane odraz vitorazské reality v očích umělců. Stěžejní část výstavy však bude věnována okolnostem a průběhu připojení oblasti k Československu, tedy akci spojenou spíše s politickými ambicemi nové republiky. Tematizována bude role vlasteneckých spolků v připojení Vitorazska, národnostní agitace v pohraničí před rokem 1920 a snaha o začlenění obyvatelstva do struktur nového státu. Doklady o reakcích na převratné události z obou stran hranice plasticky zprostředkují atmosféru doby. Každodenní realitu života na tomto pomezí Čech a Rakouska přiblíží předměty, které našim předkům zajišťovaly obživu.

Výstavu doplní doprovodný program – na podzim a v zimě pro vás chystáme řadu tematických přednášek, komentované prohlídky a edukační programy pro školy.

Vernisáž výstavy se uskuteční v sobotu 3. října 2020 ve 14.00 h.

 

Vitorazsko - výstava v Třeboni

Fit sobota s Danem Müllerem

IX. FIT SOBOTA S DANEM MÜLLEREM

v Suchdole nad Lužnicí v tělocvičně ZŠ

se uskuteční 17. října 2020

rehabilitační cvičení, pilates, spirals a spinalis

10–15 h

Registrace od 9 do 10 h

S sebou si vezměte podložku, ručník a dobrou náladu!

Přesný časový harmonogram před zahájením cvičení

V ceně vstupenky je malý dárek

Vstupné 300 Kč

Informace: paja.hladilkova@seznam.cz

Těšíme se na Vás

TJ Tatran Suchdol nad Lužnicí – oddíl aerobiku


Fit sobota s Danem Müllerem 2020

Nahrát další