Město Suchdol/Lužnicí

Katalog ubytovatelů

Kalendář akcí

Přehled kulturních a společenských akcí konaných na Suchdolsku od 17. 8. 2018 do 17. 8. 2019.

  iCalendar pro Váš PC/Mobil

Nepřehlédněte

19srp2018

Letní kino v Suchdole

Kino na kolečkách a Žůžo dobrodrůžo Vás i tento rok zve do letního kina na pláž u Velké pískovny. V letošním ročníku jsme pro Vás připravili tyto filmy:

neděle 22. 7. 2018 Jumanji: Vítejte v džungli

neděle 19. 8. 2018 Dvě nevěsty a jedna svatba

Začínáme tradičně po setmění – uvedené časy jsou orientační. Doporučujeme proto dorazit minimálně o 20 minut dříve. Nezapomeňte si s sebou přibalit deku na tzv. piknikové sezení. Připravené pro Vás bude také občerstvení, kde bude možné si zakoupit slaný popcorn, Pepsi nebo třeba Kozla v plechu.

Cena vstupenky zůstává stejná jako v loňském roce, tedy 80 Kč. Vstupenky budou k zakoupení na místě, a již nyní jsou v předprodeji v Lomnické pekárně naproti ZŠ a v Kempu u pana Čechala. Chtete-li se vyhnout frontám, doporučujeme využít předprodeje.


Kino na kolečkách 2018

 

Fotogalerie z promítání Kina na kolečkách 2017: www.suchdol.cz/gallery/2017/2017-08-18-kino/41

KINO: Úsměvy smutných mužů

Úsměvy smutných mužů přiblíží příběhy úspěšných chlapů, kteří se přes dno lahve dostali na samotné dno života. Na dno, odkud vede už jen cesta vzhůru. Na válečné stezce s chlastem potkává Josef třeba Honzu, bývalého reprezentanta v triatlonu a účastníka nejtěžšího závodu světa – Ironmana. Úředník a geniální matematik Milan zase věří, že je vyslancem z vesmíru. Někoho zradila žena, někdo hrál v německém gay pornu a svůj příběh má i Tomáš, který zašel ve vztahu se svou nevlastní dcerou až příliš daleko. Všichni z různých důvodů chlastali ve velkém stylu první ligu, někdo sám doma jiný jako tahoun v hospodě. Pod dohledem přísné primářky a v pevném režimu teď společně poznávají, jak lehké bylo opojnému alkoholu propadnout a jak naopak těžká je cesta ze závislosti ven. Ze závislosti už ale cesta ven nevede, jediná šance je nahradit alkohol něčím jiným. Co takhle uběhnout maraton?(Bontonfilm)

Citace z ČSFD: https://www.csfd.cz/film/536245-usmevy-smutnych-muzu/prehled/

KINO: Úžasňákovi 2

Ve filmu Úžasňákovi 2 se vrací oblíbená rodina superhrdinů. Avšak tentokrát je hlavní hvězdou Helen, zatímco Bob zůstal v domácnosti a pomáhá Violet a Dashovi zvládat každodenní nástrahy „normálního“ života. Pro všechny je to těžká změna, a těžší je o to víc, že si nikdo z rodiny neuvědomuje superschopnosti malého Jack-Jacka. Když se objeví nový padouch, který se chystá uskutečnit ďábelsky geniální plán, tak rodina a Mražoun musí najít způsob, jak se dát zase dohromady a spojit síly – což se lehko řekne a těžko udělá, i když jsou všichni doslova úžasní.(Falcon)

Citace z ČSFD: https://www.csfd.cz/film/368768-uzasnakovi-2/prehled/

Nepřehlédněte

1zář2018

Fotografie Moje Suchdolsko

Suchdolsko pohledem fotografů je tématem kalendáře města Suchdol nad Lužnicí na následující rok 2019.

Rádi byste představili své fotografie? Chcete se podílet na tvorbě kalendáře města? Povedlo se vám zachytit neobvyklou atmosféru známého místa? Nebo jste naopak „objevili“ méně známé zákoutí? Rádi byste ukázali vaše oblíbená místa a zajímavé snímky?

Zasílejte své snímky ze všech ročních období, z míst známých i neznámých, snímky zcela nové, případně z několika posledních let. Aktivita je určena amatérským i profesionálním fotografům, obyvatelům i návštěvníkům bez rozdílu věku.

Využijte celé katastrální území Suchdola nad Lužnicí, tedy od Podřezaného rybníka po kopcovité lesy u bývalé Nové Vsi, od Červeného blata až po pískovny, případně pohledy na horizonty hor atp. Krajina je vše, co vidíme kolem sebe, panorama i detail, polní cesta i rušnější ulice, zákoutí u vodního toku i pohled na zástavbu.

Ze zaslaných fotografií budou do kalendáře města vybrány ty nejzajímavější.

Fotografie zasílejte od 1. 3. do 15. 9. 2018 na adresu odbor.kultury@meu.suchdol.cz.

Navíc vylosovaným třem účastníkům bude věnován dárkový koš.

Organizátorem je Město Suchdol nad Lužnicí prostřednictvím odboru kultury a cestovního ruchu.

Kalendáře se v minulých letech zabývaly srovnáním minulé a současné podoby Suchdola (2015), leteckými pohledy (2016), kulturními a spolkovými aktivitami (2017), historickými mapami a plány (2018).

 

Základní pravidla

Každý účastník přihlásí výhradně své autorské snímky (fotografie s tematikou Suchdolska). Snímky mohou být zaslány na e-mail odbor.kultury@meu.suchdol.cz, případně doručeny do kanceláře OKCR. Nezapomeňte uvést své celé jméno, adresu, rok narození, telefonní číslo, případně název fotografie. Počet zaslaných fotografií není omezen. 

Zasláním fotografií organizátorovi stvrzujete, že vlastníte autorská, osobní a majetková práva k zaslaným fotografiím; že osoby zobrazené na fotografiích s jejich zpracováním, zveřejněním a prezentací souhlasí (v případě nezletilých osob se souhlasem rodičů či zákonných zástupců); že poskytujete bezplatnou a časově neomezenou licenci na publikování fotografií.

Jinými slovy, vy poskytnete svolení publikovat fotografie, město zafinancuje grafickou přípravu a tisk kalendáře.

 

 

Moje Suchdolsko 2019

KINO: Miss Hanoi

Do Varnsdorfu přijíždí kapitán Kříž (David Novotný) vyšetřit vraždu a brzy se ukazuje, že stopy směřují do místní vietnamské komunity. Kdosi se totiž pokoušel zamaskovat skutečný motiv. Otevřenými dveřmi do světa, v němž vládnou pravidla obchodu, rodinných klanů a hierarchií a který přehrazuje i jazyková bariéra, se mu stává mladá policistka (Ha Thanh Špetlíková). Nesourodá dvojice – emancipovaná žena, která se rozhodla žít podle vlastního rozhodnutí a stárnoucí sarkastický vyšetřovatel, pro nějž práce zůstala jediným opěrným bodem v životě – rozkrývá nejen tajemství zločinu, kde jedna vražda odkazuje k druhé, ale také vzájemně hledá cestu k poznání a respektování toho druhého. A oba čeká osudové rozhodování, zda se přiklonit na stranu pevných rodinných tradic nebo spravedlnosti.(Falcon)

Citace z ČSFD: https://www.csfd.cz/film/68333-miss-hanoi/prehled/

KINO: Kryštůfek Robin

Dospělý Kryštůfek Robin dře v zaměstnání, kde je přepracovaný, mizerně zaplacený a kde nemá jistou budoucnost. Má sice rodinu, ale práce ho vytěžuje natolik, že mu na ženu a dcerku zbývá jen málo času. Kryštůfek docela zapomněl na své idylické dětství strávené s prostomyslným a mlsným plyšovým medvídkem a jeho kamarády. Když se však s nyní potrhaným a ošuntělým Medvídkem Púem opět setká, jejich přátelství opět vzplane a připomene Kryštůfkovi nekonečné dny dětských radovánek a hrátek, které jako malý chlapec zažíval. Po nešťastné příhodě s Kryštůfkovým kufříkem se Pú se zbytkem party včetně Prasátka, Ijáčka a Tygra vydají ze Stokorcového lesa do Londýna, aby pomohli Kryštůfkovi jeho věci najít… protože nejlepší přátelé si vždycky pomáhají.(Falcon)

Citace z ČSFD: https://www.csfd.cz/film/545905-krystufek-robin/prehled/

Nahrát další