Město Suchdol/Lužnicí

Katalog ubytovatelů

Kalendář akcí

Přehled kulturních a společenských akcí konaných na Suchdolsku od 10. 12. 2018 do 10. 12. 2019.

  iCalendar pro Váš PC/Mobil

KINO: Zrodila se hvězda

Hlavní roli v dechberoucím romantickém dramatu Zrodila se hvězda hrají Bradley Cooper a Stefani Germanotta, kterou ovšem celý svět lépe zná pod jejím uměleckým pseudonymem jako hudební superstar Lady Gaga. Pro čtyřnásobného držitele nominace na Oscara Bradleyho Coopera je tento film jeho režijním debutem. Cooper ve filmu zároveň hraje hvězdu country Jacksona Mainea, který objeví neznámou talentovanou zpěvačku Ally (Lady Gaga). Když se oba vrhnou do vášnivého milostného vztahu, Jack přiměje Ally k vystupování v záři reflektorů a katapultuje ji tak ke slávě. Ale když Allyin raketový start zastíní jeho vlastní kariéru, Jack stále obtížněji nese svůj ústup z velkých pódií a o to více se potýká se svými vnitřními démony.(Vertical Ent.)

Citace z ČSFD: https://www.csfd.cz/film/267983-zrodila-se-hvezda/prehled/

KINO: Louskáček a čtyři říše

Klára (Mackenzie Foy) chce jediné, a to je klíč – takový, který otevře skříňku, ve které se skrývá dar od její zesnulé matky. Zlatá nit, kterou napne její kmotříček Drosselmeyer (Morgan Freeman) o Štědrém večeru, ji k tomu klíči zavede – jenže ten v mžiku zmizí do záhadného a fantastického paralelního světa. Právě tam se Klára setká s vojákem a louskáčkem Filipem (Jayden Fowora-Knight), armádou myší a regenty, kteří spravují tři říše: Říši sněhových vloček, Říši květů a Říši sladkostí. Klára s Filipem musí vstoupit do Čtvrté říše, kde panuje krutá Perníkářka (Helen Mirren), získat Klářin klíč a pokud to bude možné vrátit nestabilnímu světu harmonii.(Falcon)

Citace z ČSFD: https://www.csfd.cz/film/482636-louskacek-a-ctyri-rise/prehled/

Nepřehlédněte

16pro2018

Adventní koncert

Město Suchdol nad Lužnicí  vás zve na  Adventní koncert

Martina Fryčová se souborem Můra

adventní repertoár ve složení harfa, kytary a flétna

neděle 16. 12. 2018 od 16.00 hodin

Kino Suchdol nad Lužnicí

Vstupné 50 Kč

„Hudba má sílu katarze a naším přáním, posláním i úsilím je jejím prostřednictvím otvírat srdce a duši. Prožijte  radost, drama, volnost, smíření i lásku – vše je v hudbě na dosah.“

Vaše Můra

 

 


Adventní koncert Suchdol nad Lužnicí

KINO: Ten, kdo tě miloval

Kpt. Kalina (Pavel Řezníček) policista, milující manžel a skvělý otec, se stane obětí autonehody. Z pozice ducha sleduje vyšetřování vlastního úmrtí. Dochází při něm k mnoha humorným a nečekaným situacím, protože ho vede více jeho rodina, než členové policejního sboru… Postupně se začínají objevovat drobné indicie, že všechno nemuselo být tak, jak se zdálo. Partnerská důvěra je narušena, stačí pár fotek, slov a Vanda (Soňa Norisová) začne mít podezření, že jí mohl být manžel nevěrný. Dva kluci, maminka Vanda a babička (Eva Holubová) rozjíždějí vyšetřování na vlastní pěst. Vanda se setkává s Kalinovou domnělou milenkou Irinou (Lívia Bielovič), která po ní chce, aby dotáhla to, co jí Vandy manžel kpt. Kalina slíbil a nedokončil. Nastává nečekaná eskapáda událostí s jasným účelem dobrat se pravdy, do které je Kalinovými zasvěcen ještě rodinný přítel nepraktický praktický lékař (Hynek Čermák). Klíčový materiál opouští Kalinův sejf prostřednictvím všetečné tchýně, aby byl se dostal do rukou nic netušícího doktora a zamotal hlavy policistům. Vandě se nakonec za pomocí synů podaří rozluštit zaheslovaný soubor v počítači svého muže, který jí dá nejen odpověď na všechny otázky vzniklé nedůvěry, ale zejména pomůže úspěšně vyřešit poslední případ kpt. Kaliny.(Falcon)

Citace z ČSFD: https://www.csfd.cz/film/551056-ten-kdo-te-miloval/prehled/

Nepřehlédněte

23pro2018

Putování za betlémským světlem

Farnost Suchdol nad Lužnicí vás zved na Putování za betlémským světlem v neděli 23. 12. 2018 v 17.00 h. V 17.00 h začneme živým betlémem se zvířaty u kostela sv. Mikuláše, poté si společně zazpíváme koledy.

Přijďte se s námi ztišit, zaposlouchat se znovu do vánočního příběhu o narození Ježíše, připálit si betlémské světlo a zazpívat si české koledy večer před Štědrým dnem.

Putování za betlémským světlem Suchdol nad Lužnicí  

Nahrát další