Město Suchdol/Lužnicí

Katalog ubytovatelů

Kalendář akcí

Přehled kulturních a společenských akcí konaných na Suchdolsku od 4. 4. 2020 do 4. 4. 2021.

  iCalendar pro Váš PC/Mobil

KINO: Ledová sezóna: Ztracený poklad - ZRUŠENO

Norm má na první pohled vše, co takový král ledového severu potřebuje. Je velký, správně chlupatý, má velké zuby i milovanou medvědici po boku. S jeho královským majestátem a medvědí hrůzostrašností už je to ovšem trochu horší. Norm má rád hlavně zábavu, pohodu, kámoše, o jeho roztržitosti ani nemluvě. Zato mu nechybí odvaha a dobré srdce a obojí bude znovu potřebovat. Na jeho pól se totiž přenese honička za ztraceným pokladem a dávná starobylá památka se shodou náhod ocitne právě v těch jeho nejméně povolaných tlapkách. Norm se pochlapí a slavnostně slíbí, že vzácný artefakt vrátí na místo, odkud byl ukraden. Vyzbrojí se trojicí nezničitelných polárních lumíků a vydá se najít pradávný chrám ležící uprostřed džungle kdesi na jiném konci zeměkoule. Hádanky, nástrahy a pasti překoná s odzbrojující bezstarostností a všichni noví kamarádi se nestačí divit, jak velká je Normova schopnost šlápnout vždy vedle. Pokud se mu podaří vrátit poklad včas, zabrání katastrofě. Džungle už ale po jeho návštěvě nebude jako dřív!(Bontonfilm)

Citace z ČSFD: https://www.csfd.cz/film/687269-ledova-sezona-ztraceny-poklad/prehled/

KINO: Chlap na střídačku - ZRUŠENO

Upozornění: Z důvodu nařízení vlády je akce zrušena.  

Již patnáct let št'astně vdaná Zuzana jednoho dne zjistí, že má její manžel Jiří delší dobu poměr s jinou ženou. Zuzana neváhá a rozhodne se svou sokyni Lenku navštívit a učinit jí tak trochu netradiční návrh. Její plán je přímo skandální. Navrhne jí totiž, že si rozdělí péči o Jirku a udělají z něj tak chlapa na střídačku. Lenka nakonec souhlasí a obě ženy představí tento nový způsob života Jirkovi. Tedy spíše ho postaví před hotovou věc. Co se všem zdá zpočátku jako perfektní plán, tedy jeden týden se svou ženou, ten druhý zase s milenkou, se nakonec může ukázat jako noční můra pro všechny.(Bohemia MP)

Citace z ČSFD: https://www.csfd.cz/film/726249-chlap-na-stridacku/prehled/

KINO: V síti

3 herečky, 3 pokojíčky, 10 dní a 2458 potenciálních sexuálních predátorů. Radikální experiment otevírá tabuizované téma zneužívání dětí na internetu. Tři dospělé herečky s dětskými rysy se vydávají na sociální sítě, aby v přímém přenosu prožily zkušenost dvanáctiletých dívek online. Ve věrných kopiích dětských pokojů chatují a skypují s muži, kteří je na netu aktivně vyhledali a oslovili. Drtivá většina těchto mužů požaduje sex přes webkameru, posílá fotky svých penisů a odkazy na porno. Děti jsou dokonce vystaveny vydírání. Dokumentární film Barbory Chalupové a Víta Klusáka vypráví strhující drama tří hrdinek alias „dvanáctiletých dívek", pro které se účast na experimentu, od castingu až po osobní schůzky s predátory pod dozorem ochranky, stává zásadní životní zkušeností. Predátorské taktiky se postupně obracejí proti svým strůjcům: Z lovců se stávají lovení.(Aerofilms)

Citace z ČSFD: https://www.csfd.cz/film/720753-v-siti/prehled/

Autobusový a pěsí výlet do Novohradských hor - Plochwald

Město Suchdol nad Lužnicí pořádá výlet do Novohradských hor – Plochwald.  

Plochwald 1 040 m n.m. v Rakousku je jednou z nejmohutějších hor masivu s nejvýše položenou vodní plochou. V jeho úbočí jsou skály a lesní kaple s vyhlídkami na Alpy. Natáčel se zde film Mrtvý v jezeře, po němž tu zůstaly stavby. Půjdeme z Cetvin, kam se také vrátíme.

Pěší trasa 19 km je fyzicky středně náročná

Průvodce: Milan Koželuh

Sobota 18. dubna 2020

8.30 h odjezd autobusu

Cena 150 Kč

Přihlášky v infocentru v Suchdole

Výlet do Novohradských hor (Plochwald)

Veřejná zkouška (partnerská obec Brand) - ZRUŠENO

Rád(a) bys:

 • navštívil(a) veřejnou zkoušku?
 • poznal(a) muzikantky a muzikanty?
 • podíval(a) se do muzikantské klubovny?
 • začal(a) s hrou na hudební nástroj nebo svůj nástroj oprášil(a) a muzicíroval(a) s námi?
 • nebo se dokonce stal(a) členem cool spolku?

V tom případě přijď na

VEŘEJNOU ZKOUŠKU

strávit s námi odpoledne

v muzikantské klubovně Brandu (NÖ)

 

Trachtenkapelle Brand

19. 4. 2020
15:00 – 17:00 Uhr

 

Du möchtest:

 • einmal bei einer Probe dabei sein?
 • die MusikerInnen kennenlernen?
 • das Musikheim von innen sehen?
 • wissen, was wir eigentlich sonst so machen?
 • ein Instrument lernen oder dein längst verstaubtes Instrument aus dem Kasten holen und in Gemeinschaft musizieren?
 • Teil eines coolen Vereins werden?

Dann komm vorbei zur

OFFENEN PROBE

und verbringe einen musikalischen Nachmittag mit uns im Musikheim in Brand!


Trachtenkapelle Brand veřejná zkouška


 

Nabídka z partnerské obce

 

pro muzikanty

 

 

 

V nedaleké dolnorakouské partnerské obci Brand-Nagelberg začínají s novým hudebním uskupením. Dechová hudba s názvem Trachtenkapelle Brand zakládá nové hudební těleso, orchestr mladých (Jugendorchester). Dosud mezi sebou mají 12 žáků hudební školy. Nové také je, že v kapele Trachtenkapelle v Brandu mají také mnoho hudebního dorostu.

 

Kapela by mezi sebou ráda přivítala zájemce – muzikanty ze Suchdola a okolí. Nabídka by mohla zajímat zejména žáky hudebních škol. Máme místo pro všechny. Začátečníci mohou hrát s orchestrem mladých. Všichni, kteří jsou, mohou také hrát v kapele (Trachtenkapelle). Vítáni jsou hráči různých nástrojů, od bicích, přes klarinet, příčnou flétnu, pozoun, saxofon, tubu, baskřídlovku, horny, trubku po křídlovka atd.

 

Těšíme se na vás!

 

 

 

Kontakt:

 

Jürgen Uitz – kapelník

 

Trachtenkapelle Brand

 

Adresa: 3873 Brand 102

 

Telefon: +43 (0)664/5378730

 

E-Mail: office@tk-brand.at


KINO: Bloodshot

Ve snímku podle komiksového bestselleru ztvárňuje Vin Diesel vojáka Raye Garrisona, který byl zabit v boji a znovu oživen korporací RST jako superhrdina Bloodshot. Nanotechnologie v jeho žilách z něj činní nezastavitelného bojovníka obdařeného nadlidskou silou a schopností okamžitě se uzdravovat. Korporace RST však neovládá pouze Bloodshotovo tělo, ale i jeho mysl a vzpomínky. Ray neví, co je skutečné a co je lež, a tak se rozhodne to zjistit.(Falcon)

Citace z ČSFD: https://www.csfd.cz/film/643003-bloodshot/prehled/

Nahrát další