Město Suchdol/Lužnicí

Katalog ubytovatelů

Kalendář akcí

Přehled kulturních a společenských akcí konaných na Suchdolsku od 9. 7. 2020 do 9. 7. 2021.

  iCalendar pro Váš PC/Mobil

KINO: Ledová sezóna: Ztracený poklad

Norm má na první pohled vše, co takový král ledového severu potřebuje. Je velký, správně chlupatý, má velké zuby i milovanou medvědici po boku. S jeho královským majestátem a medvědí hrůzostrašností už je to ovšem trochu horší. Norm má rád hlavně zábavu, pohodu, kámoše, o jeho roztržitosti ani nemluvě. Zato mu nechybí odvaha a dobré srdce a obojí bude znovu potřebovat. Na jeho pól se totiž přenese honička za ztraceným pokladem a dávná starobylá památka se shodou náhod ocitne právě v těch jeho nejméně povolaných tlapkách. Norm se pochlapí a slavnostně slíbí, že vzácný artefakt vrátí na místo, odkud byl ukraden. Vyzbrojí se trojicí nezničitelných polárních lumíků a vydá se najít pradávný chrám ležící uprostřed džungle kdesi na jiném konci zeměkoule. Hádanky, nástrahy a pasti překoná s odzbrojující bezstarostností a všichni noví kamarádi se nestačí divit, jak velká je Normova schopnost šlápnout vždy vedle. Pokud se mu podaří vrátit poklad včas, zabrání katastrofě. Džungle už ale po jeho návštěvě nebude jako dřív!(Bontonfilm)

Citace z ČSFD: https://www.csfd.cz/film/687269-ledova-sezona-ztraceny-poklad/prehled/

Love..., sorry! (divadlo) - Suchdolské divadelní léto

Love..., sorry! (divadlo)

Komedie Jaromíra Hrušky. Divadelní klub Českokrumlovská scéna. Kino Suchdol nad Lužnicí. Festival Suchdolské divadelní léto

Nová původní česká „chilli“ komedie nejen o sexu a vztazích on-line i off-line ze života jedné firmy. Jakákoliv podobnost postav hry, jejich příběhů a situací s reálnými osobami, příběhy a situacemi není čistě náhodná. Poznáváte se?! ME TOO!

Divadelní klub Českokrumlovská scéna (Český Krumlov)

sobota 11. 7. 2020, 19.00 h

KINO: Kalifornský sen

Maggie (Dakota Johnson) se touží stát úspěšnou hudební producentkou. Jako osobní asistentka popové ikony Grace Davisové (Tracee Ellis Ross) by teoreticky měla mít tu nejlepší průpravu, jenže prakticky to takhle jednoduše nefunguje. Maggie je v Traciině životě ten nejposlednější poskok, který donáší kafe a oblečení z čistírny a čtyřiadvacet hodin denně je připravený plnit i ty nejbláznivější nápady své šéfové. Pokud má nějaký ten umělecký nápad, Traciin producent Jack (Ice Cube) ho pokaždé pohrdavě zamítne. A dobrý nápad by se přitom hodil, protože doposavad úspěšný hudební kolotoč se právě začíná trochu zadrhávat. Trace ví, že pokud ji nemá ujet vlak, měla by přijít s něčím novým, ale vůbec netuší, co by to mělo být. Lehce zneuznaná Maggie objeví mladého pouličního muzikanta Davida (Kelvin Harrison, Jr.) a rozhodne se mu pomoci s kariérou a sobě tak splnit svůj životní sen. Jenže dvě tak náročné profese nejde vykonávat zároveň, další komplikace přináší i to, že se Maggie do svého „klienta“ zamiluje. Některé sny se prožít dají, z některých se ale člověk musí včas probudit.(CinemArt)

Citace z ČSFD: https://www.csfd.cz/film/773466-kalifornsky-sen/prehled/

Nepřehlédněte

18čec2020

Klikovské slavnosti

Osadní výbor Klikov

za finanční pomoci Města Suchdol nad Lužnicí

Vás srdečně zve na 5. ročník

Klikovských slavností

v sobotu 18. 7. 2020

na návsi v Klikově

 

Program:

od 12:00 Na louce za hospodou U kapličky bude pro děti hrát pohádku soubor Divadla Říše Loutek z Prahy

od 14:00 vystoupení nejstarší jihočeské dechovky Babouci

v přestávce cca 17:00–17:30 vystoupí taneční skupina Trnky Brnky z Rapšachu

od 21:00 k poslechu i tanci hraje skupina Four Johns (z Rapšachu)

O občerstvení bude náležitě postaráno

 Klikovské slavnosti 2020

2355 (sci-fi pohádka) - Suchdolské divadelní léto

 

2355 (sci-fi pohádka)

Premiéra hry Lenky & Víta Chaloupkových. Suchdolský divadelní spolek. Kino Suchdol nad Lužnicí. Festival Suchdolské divadelní léto

Scifi pohádka se vším, co k žánru patří.

Režie: Lenka Chaloupková

Suchdolský divadelní spolek (Suchdol nad Lužnicí)

sobota 18. 7. 2020, 19.00 h

 

Z dosud neprobádaných hlubin vesmíru byl vyzvednut drahokam první. Jeho temně nachová záře přilákala nás do končin, kam noha ochotníkova ještě nevstoupila. Na své si přijdou milovníci sci-fi, pohádek a sci-fi pohádek. Představení 2355 (sobota 18. 7.) nás velkolepou výpravou, zpěvem a akčními scénami přenese do vzdálených galaxií, kde ale stejně jako u nás platí, že jen s odhodláním a vůlí překonat sám sebe je možné dojít happy endu.

Ukázka:

Robot Menor 3: Cože? Blbne signál…

Princezna Gala: Že… id… ím… ic… ma… eho

Spojovatelka: Hovor byl přerušen.

Menor 3: To je nouzový hovor. Obnovte to spojení…

Spojovatelka: Pokud si přejete vynadat pouze interfonní společnosti, řekněte jedna, pokud chcete vynadat interfonní společnosti i spojovatelce řekněte dva. Pokud jste stále na příjmu, řekněte tři. Pokud uvažujete o…

Menor 3: Tři.

Spojovatelka: Pozdě, pozdě. Hovor se přerušuje. Děkujeme a přejeme příjemný den.

Menor 3: Všechna vhodná slova, která bych nyní mohl použít, mi výrobce kvůli opatrnosti odepřel. Snad se princezně podaří zavolat znovu…

 

 


Naposled a poprvé - Suchdolské divadelní léto

Tragikomedie pro dva herce. Suchdolský divadelní spolek. Kino Suchdol nad Lužnicí. Festival Suchdolské divadelní léto

neděle 19. 7. 2020, 19.00 h 

 

Tragikomedie Naposled a poprvé (19. 7. 2020) s nadhledem ukazuje ona zákoutí lidských tužeb a skutků, kterým přímo čelí jen odvážní. Jestli v sobě tuhle odvahu najdou i naši dva hrdinové, to teprve uvidíte. Jisté ale je, že o tuto ukázku famózního herectví nesmíte přijít.

Ukázka:

Brigitte: Jsem Brigitte, ošetřovatelka. Uštěpačné poznámky týkající se nedostatečné podobnosti s herečkou téhož jména si nechte od cesty. Vše už jsem si vyslechla. Jistě můj příchod napjatě očekáváte.

Marcel: Pokud by náš dům skutečně olizovaly plameny, tento byt by opustily osoby dvě. Ve stávající situaci navrhuji odchod jen jedné osoby ženského pohlaví.

Brigitte: Musel jste se přeslechnout. Já jsem prve z plných plic volala: Hořím. Tedy na znamení toho, že hořím nedočkavostí se s vámi setkat.

Ocenit skutečnou krásu třetího drahokamu si žádá trpělivost. Čemu dáte přednost, smaragdovému jasu, co těší oko, nebo nenápadnému matnému jádru, které zahřeje u srdce? Hrou Pravé kouzlo (25. 7.) chceme vzdát hold H. Ch. Andersenovi, jehož životní osudy nám byly při psaní inspirací, a skladateli Ludolfu Nielsenovi. Jeho skladby jsou nepostradatelnou součástí inscenace.

Ukázka:

Sophie: (tajemně) Vítejte, dámy a pánové. Dnes večer poznáte nevídané a popatříte neprobádané. V mžiku opustíte chmurnou Kodaň a díky umění Mistra Hanse se přenesete tisíce kilometrů daleko. Tu do smrtonosných hlubin oceánů, tu do tajuplných houštin džungle. Tající se dech a mrazení v zádech, toť od teď budou vaši průvodci. Velebte prozřetelnost, neboť vám do cesty seslala největšího umělce vládnoucího starodávnou magií. Mistr Hans přichází.

Hans: Právě dnes bude Kodaň svědkem zázraku. Postavení planet, hvězd i astrálních sil je příznivě nakloněno zrození Lary – bohyně tance. Magická hudba mé flétny přivede před vašimi zraky její obraz k životu.

 

KINO: Lassie se vrací

Dvanáctiletý chlapec Flo a jeho dlouhosrstá kolie Lassie jsou známá dvojka po celém okolí. Nerozluční a neoddělitelní kamarádi se nebojí žádné společné lumpárny a užívají si idylického života na venkově. Pak ale Floriánův táta přijde o práci a rodina se musí přestěhovat do malého bytu, kam mají psi přísný zákaz. Všichni jsou zdrcení, ale život umí být i takový. Verdikt je neúprosný, Lassie musí z domu pryč. Ujme se jí sympatický hrabě a vezme ji na své panství k severnímu moři na druhém konci země jako dárek pro svou vnučku. Na první pohled by Lassie nemělo nic chybět. Její věrnost ale nemá hranic, a jakmile se naskytne příležitost, uteče. Rozběhne se zpátky domů, tam, kde je Florián a jeho rodina. Vyráží na neuvěřitelné psí dobrodružství, na ohromnou cestu přes celou zemi, na cestu plnou překážek, hodných lidí, i lidí se zlými úmysly. Přestože je stovky kilometrů daleko, Lassie žene touha a nic ji nemůže zastavit. Pro všechny má jasný vzkaz: Vracím se domů.(Bontonfilm)

Citace z ČSFD: https://www.csfd.cz/film/802792-lassie-se-vraci/prehled/

Nahrát další