Město Suchdol/Lužnicí

Katalog ubytovatelů

Kalendář akcí

Přehled kulturních a společenských akcí konaných na Suchdolsku od 13. 12. 2019 do 12. 12. 2020.

  iCalendar pro Váš PC/Mobil

KINO: Ženská na vrcholu

Trochu svérázná svobodná matka, úspěšná majitelka biokavárny Helena (Anna Polívková), odjíždí na popud své tety Ely (Jana Krausová) s nadšeným osmiletým synem Mikulášem strávit advent na horách, aby se tak vyhla svému citovému problému. Díky své roztržitosti a hře osudu se ocitá ve vysokohorské chatě Samota. Tam potkává dva muže, ač o žádné seznamování opravdu nestojí. Jedním je horal a milovník adrenalinových sportů Richard (Martin Dejdar) a druhým, jeho bratr (Marek Němec), vážený člen horské služby, ale hlavně milovník žen a zábavy. Tahle nesourodá partička se ve sněhem zapadané Samotě rozhodně nenudí. A to Helena ještě netuší, že její starostlivá milující matka (Jana Preissová) donutí protestujícího otce (Bolek Polívka), aby vyrazili na hory za nimi. Jsou Vánoce a rodina musí být přece pohromadě!(Bioscop)

Citace z ČSFD: https://www.csfd.cz/film/603256-zenska-na-vrcholu/prehled/

KINO: Pražské orgie

Příběh filmu Pražské orgie nás zavádí do poloviny 70. let. Slavný americký spisovatel Nathan Zuckerman – často využívané alter ego Philipa Rotha – přijíždí do Prahy, aby zachránil a odvezl rukopis nevydané knihy. Na své pražské misi se seznámí se svéráznou a nezkrotnou spisovatelkou Olgou a pronikne na vyhlášené večírky, na nichž každý hledá únik ke krátké svobodě po svém. Postupně se proti své vůli stane nejen divákem, ale i účastníkem dekadentního představení, v němž mnozí hrají falešně, a nikomu nelze věřit. Zuckermanova pražská návštěva, plná bizarních setkání s podivuhodným uskupením různorodých lidí se brzy stane téměř dobrodružnou a nebezpečnou misí. Zuckerman si nakonec není jistý, kdo je přítel a kdo je provokatér a donašeč. Kdo jsou lidé z dekadentních orgií v domě syna slavného malíře? Kdo je vyplašený student, který ho upozorňuje, že musí okamžitě opustit Československo? Kdo je jeho průvodce normalizačním peklem, vyhozený divadelní režisér a nyní údržbář v kotelně muzea? A kdo je jeho Olga: skandalistka a rebelka nebo hráčka dvojité hry? V ohrožení se ocitá nejen Zuckermanova svoboda, ale možná i jeho život.(Bioscop)

Citace z ČSFD: https://www.csfd.cz/film/650063-prazske-orgie/prehled/

O Mrazuléně a Samíkovi (divadelní představení pro děti)

Město Suchdol nad Lužnicí vás zve na pohádku pro děti O Mrazuléně a Samíkovi

Kde: Kino Suchdol nad Lužnicí

Kdy: sobota 21. 12. 2019 v 17.00 hodin

Vstupné: 30 Kč

Pohádka o zimní paní Mrazuléně a jejím synkovi Samíkovi, kteří se starají o to, aby v zimě bylo všechno, jak má být! Aby byla spousta sněhu a na rybníku led. Někdy se však stane, že ten Samík, co je synek mraze Samce, vyvede nějakou tu lotrovinu! Komu? No, přece Madlence! Ale nic se nebojte, táta naší Madlenky je velký silák a včas svoji dcerku zachrání. Jak? Tak o tom je ta naše pohádka.

Scénář a režie: Jan Bílek, scéna: Petr Abbé Hroš, loutky: František Xaver Watzl, hudba: Jana Štromská, hraje a loutky vodí: Petr Abbé Hroš.

 

Vánoční koncert (Dvory nad Lužnicí)

Srdečně Vás zveme na 

Vánoční koncert 

22. 12. 2019 od 16 hodin

 Dvory nad Lužnicí

 kostel Nanebevzetí Panny Marie

     

Tereza Roblová

příčná flétna

(studentka JAMU, pedagog ZUŠ)

 

Přemysl Filous

příčná flétna, zpěv

(člen sboru Jihočeského divadla, pedagog ZUŠ)

 

Lucie Líkařová

varhany, klavír

(studentka hudební akademie v Linci, pedagog ZUŠ)

 

j. h. vystoupí:

Romana Čadová

 kytara, zpěv

(studentka gymnázia a ZUŠ v Třeboni)

 

Petra Čadová                        

akordeon, zpěv

(studentka gymnázia a ZUŠ v Třeboni)

 

 

 

Pořádá

Obec Dvory nad Lužnicí

Farnost Dvory nad Lužnicí

 ZUŠ TřeboňVánoční koncert 2019 Dvory nad Lužnicí

Nepřehlédněte

23pro2019

Putování za betlémským světlem - živý betlém - divadelní hra

Pořádá Farnost Suchdol nad Lužnicí

Františkem není nikdo jiný než svatý František z Assisi, který v roce 1223 v italském městě Greccio pozval lidi, aby společně prožili narození Ježíše. Nebyl na to sám, vydatně mu pomáhal jeho přítel, rytíř Giovanni a společně se jim podařilo sehnat a domluvit všechno potřebné. Ale pšt, víc o tom už ani písmenko, přijďte se podívat v pondělí před Štědrým dnem. Snad ještě jen – možná se nám podaří přemluvit i oslíka.    

Začneme vánoční hrou před kostelem v 17.00 h. Poté si zazpíváme vánoční koledy (v případě špatného počasí se odehraje vše v kostele). Budete mít možnost si opět odnést betlémské světlo z kostela.


Nahrát další