Město Suchdol/Lužnicí

Katalog ubytovatelů

Kalendář akcí

Přehled kulturních a společenských akcí konaných na Suchdolsku od 24. 10. 2017 do 24. 10. 2018.

  iCalendar pro Váš PC/Mobil

KINO: Esa z pralesa

Maurice sice vypadá jako obyčejný tučňák, ale uvnitř jeho hrudi bije statečné srdce tygra. Však byl také vychován hrdou tygřicí. Maurice se touží stát nejlepším kung-fu mistrem na světě. To nebude vůbec snadné, protože vyniká spíše neohrabaností a nemotorností, ale také obrovským odhodláním. Se svými zvířecími přáteli tvoří bandu známou jako Esa z pralesa, která se snaží udržovat v džungli pořádek a spravedlnost. Tak, jak to dříve dělala jeho matka tygřice. Na prales si brousí zuby ďábelsky proradná koala Igor, který nadevše miluje chaos. Se svou armádou hloupých paviánů chce jednou provždy zničit celou džungli. Esa z pralesa se neohroženě vydávají do boje...(Bioscop)

Citace z ČSFD: https://www.csfd.cz/film/507517-esa-z-pralesa/prehled/

KINO: Nerodič

Kolik podob může mít dnešní rodina? Jakou rodinu chceme? A chceme ji vůbec? Dokumentaristka Jana Počtová natočila intimní sondu do rodičovství a partnerství dneška. Film Nerodič ukazuje šest různých příběhů, šest názorů na rodičovství a s nimi šest různých forem rodin. Někdo z nich se pro své pojetí rodiny rozhodl, někdo k ní postupně došel, pro někoho nebyla jiná volba a někomu to prostě nevyšlo. Někdo by to možná udělal jinak, jiný si stojí za svým, někdo je šťastný a jiný zas frustrovaný. Všichni ale svým příběhem zastupují řadu jiných příběhů a rodin, které jsou těm jejich podobné. „Proč se mi rozpadla rodina?“, „Seženu otce ke svému dítěti?“, „Zvládneme to v patchwork rodině?“, „Proč mít vůbec děti?“, „Nechtěla jsem si pořizovat dítě bez otce, tak jsem se radši rozhodla pro adopci.“, „Jsme ženy a právě spolu čekáme třetí dítě.“ Nerodič není o známých lidech nebo známé cause, je „pouze“ o nás.(Bontonfilm CZ)

Citace z ČSFD: https://www.csfd.cz/film/439010-nerodic/prehled/

Srnčí zvěř v literatuře a přírodě

Pozvánka na setkání, povídání a besedu
Srnčí zvěř v literatuře a přírodě
se spisovatelem, myslivcem a znalcem srnčí zvěře Pavlem Schererem
Doplněno videoprojekcí a autogramiádou.
Termín: 4. 11. 2017 v 17:00 hodin (sobota)
Šalmanovice – hospoda na návsi
Určeno pro přátele přírody a myslivce
Vstupné dobrovolné (výtěžek bude použit pro krmivo lesní zvěři).
Pořádá: Drekoma s. r. o., Myslivecké sdružení Šalmanovice – Nepomuk, s podporu Městského úřadu Třeboň.

 

Srnčí zvěř

Nepřehlédněte

4lis2017

Liga proti nevěře - divadelní představení

Zveme na představení Divadla U Hasičů z Prahy
Liga proti nevěře
v městském kině v sobotu 4. listopadu 2017 od 19.00 hodin.
„Komedie s detektivní zápletkou, tak by se dala charakterizovat tato divadelní inscenace – žena a její milenec, vracející se manžel, další žena hledající svého manžela. Je to ten původní milenec nebo není? Manžel je prý v koupelně – mrtev! Dá se utéci z třetího patra? Dá se vraždit žehlicím prknem? Vejde se milenka do krbu? A nezbláznili se všichni náhodou?“
Autor: Zdeněk Podskalský
Režie: Biser Arichtev
Účinkují Ivo Šmoldas, Michaela Kuklová, Veronika Arichteva, Petr Mácha
Pořádá Město Suchdol nad Lužnicí
Vstupné: 280 Kč. Předprodej v městském infocentru.

Liga proti nevěře

KINO: Bajkeři

Nevlastní bratři Jáchym a David společně s kamarádem Sašou tráví většinu času ve světě sociálních sítí. Vztahy pro ně představují chaty s virtuálními dívkami, které nikdy neviděli, obživu falešná módní show, v níž se předstírá něco, co není a největší životní problém pak vybitý mobil nebo nefunkční wifi. Na nátlak rodičů jsou donuceni vydat se pod vedením Davidovy půvabné „macechy“ Terezy na dvousetkilometrový cyklovýlet. S překvapením zjišťují, že tam venku je skutečný svět, v němž život znamená víc než status na facebooku, opravdové dívky vypadají poněkud lépe, než kreslené akční hrdinky počítačových her a k lásce patří také sex. Srážka se životem sice nese jistá úskalí, ale s humorem, se dá zvládnout nejen výšlap do strmého kopce, stavba stanu, chybějící elektrická zásuvka, ale také sok v lásce.(Falcon)

Citace z ČSFD: https://www.csfd.cz/film/515733-bajkeri/prehled/

Nepřehlédněte

11lis2017

Svatomartinský košt

Svatomartinský košt
v sobotu 11. listopadu 2017
Gastro akce s kuchařem - grilování a chuťovky.
Košt mladých vín a sýrů. Svařák, grog, nealko punč.
Před vinotékou a infocentrem v Suchdole nad Lužnicí
od 10.00 do 18.00 hodin.
Pořádá Vinotéka za podpory města Suchdol nad Lužnicí
Tel.: 606 162 350, facebook: Rakouské víno.cz

KINO: LEGO® Ninjago® film

Ve filmovém dobrodružství ze světa Ninjago se mladý Lloyd, známý také jako Zelený Nindža, společně se svými přáteli, tajnými bojovníky a držiteli titulu LEGO Master Builder, zapojí do bitvy o Ninjago City. Pod vedením vtipem sršícího a učitele kung fu Mistra Wu musí porazit zlého válečníka Garmadona, nejhoršího padoucha všech dob, který je shodou okolností také Lloydovým otcem.(Vertical Ent.)

Citace z ČSFD: https://www.csfd.cz/film/373850-lego-r-ninjago-r-film/prehled/

Nahrát další