Město Suchdol/Lužnicí

Katalog ubytovatelů

Kalendář akcí

Přehled kulturních a společenských akcí konaných na Suchdolsku od 20. 2. 2018 do 20. 2. 2019.

  iCalendar pro Váš PC/Mobil

Nepřehlédněte

21úno2018

Cestovatelská přednáška o Finsku

Cestovatelská přednáška o Finsku

Přednáší Vladimír Bednář

 

ve středu 21. února 2018 v 17.30 h

 

Městský úřad v Suchdole nad Lužnicí, zasedací místnost (1. patro)

 

 

 

„V červnu loňského roku jsem podnikl cestu do země, kam nemíří mnoho našich turistů, do skandinávského Finska. Během relativně krátké doby jsem navštívil různé oblasti tohoto státu a seznámil se s řadou historických a turisticky atraktivních míst. K přesunům po této rozlehlé zemi jsem používal převážně železniční dopravy a k poznání místních lokalit mně posloužily vlastní nohy. Prezentace se bude týkat především jižní a tzv. jezerní oblasti tohoto severského státu. Srdečně Vás zvu, Vladimír Bednář“

 

Pořádá Město Suchdol nad Lužnicí

 

Vstupné dobrovolné.Finsko Bednář

KINO: Zoufalé ženy dělají zoufalé věci

"To tedy byl porod!" vzdychnete si, když se vám něco nepodaří lehce, ale stojí vás to hodně úsilí. "To tedy byl porod!" je přesná definice nejen vstupu naší hrdinky Olgy na svět (vzácnou polohou čelní), ale tato věta vystihuje výstižně i její touhu najít pravou lásku. Není to vůbec jednoduché, možná proto, že ani Olga není jednoduchá. Má se svým milostným životem velké plány a má přebujelou fantazii. Městečko, kde se narodila, jí pro realizace milostných záměrů nestačí. A tak se přemístí do velkoměsta. Nejprve prodává v dámském prádle, kde obslouží přes 3 tisíce žen, než se stane zázrak a přijde ON! Ten první a pravý! To si aspoň Olga myslí do okamžiku, než ho přistihne při nevěře. Olga studuje psychologii, a tak má svou situaci teoreticky zvládnutou. Praxe je ovšem jiná. Zvlášť, když se potká s vyhlášeným děvkařem a ten ji odveze do karpatských hor. Anebo, když se málem utopí v kanoi před očima toho mladíčka ...anebo, když zjistí, že ten kluk, který ji poprvé viděl nahou, není zas takový kretén ...anebo, když pochopí, že její syn už není dítě ...anebo... těch "anebo" je na cestě, kde Olga hledá báječný vztah, hodně. Určitě ale platí, že film Zoufalé ženy dělají zoufalé věci je komedie, ze které vyplývá, že co se týče lásky, tak... i když je vám hrozně, i když jste k smíchu, tak to prostě nesmíte vzdát!(Bioscop)

Citace z ČSFD: https://www.csfd.cz/film/530174-zoufale-zeny-delaji-zoufale-veci/prehled/

Výroční členská schůze (Český rybářský svaz)

Výroční členská schůze místní organizace Českého rybářského svazu se bude konat v sobotu 24. února od 10.00 hodin v restauraci U Pávků v Suchdole nad Lužnicí.

Po ukončení schůze budou tradičně vydávány povolenky k rybolovu na rok 2018. Bude-li někdo požadovat vydání povolenky dříve, bude mít  možnost si ji vyzvednout v úředních hodinách (ve vývěsní skříňce MO u ZŠ, webové stránky) na klubovně MO ČRS.

KINO: Prezident Blaník

Hlavní hrdina filmu Tonda Blaník ohlásil prezidentskou kandidaturu, v kampani slíbil například máslo a lithium do každé rodiny nebo korupci dostupnou pro všechny a sehnal i sto tisíc podpisů. Kandidaturu na Hrad však nakonec nepodal, když se jeho asistentovi Žížalovi nepodařilo doručit včas podpisové archy na ministerstvo vnitra. Přesto Tonda Blaník pokračuje ve snaze zachránit českou zemi a ukázat jejím obyvatelům, jak se mít líp. Celovečerní film navazuje na úspěšný seriál Kancelář Blaník.(Falcon)

Citace z ČSFD: https://www.csfd.cz/film/560981-prezident-blanik/prehled/

KINO: Padesát odstínů svobody

Pokud si myslíte, že vstupem do manželství pro Anastasii (Dakota Johnson) a Christiana (Jamie Dornan) končí veškerá legrace a že legendární Červenou mučírnu předělají na dětský pokoj, nemůžete se víc mýlit. Vynalézavost a fantazie novomanželů nezná mezí, zvlášť když je díky Christianově pohádkovému bohatství opravdu nemusí nic limitovat. Ana se však nechce stát manželkou uvězněnou ve zlaté kleci a je rozhodnutá pokračovat v úspěšně rozjeté kariéře knižní redaktorky, což Christian snáší se skřípěním zubů. Rostoucí emancipace jeho ženy se však záhy stane „bezpečnostním rizikem“, protože z minulosti se vynoří bývalý Anin kolega Jack Hyde, který má s oběma nevyřízené účty a pro pomstu je schopen udělat cokoliv. Jenže Anastasia už dávno není ta rozklepaná studentka, jež má napsat rozhovor s miliardářem, ale čím dál sebevědomější paní Greyová, která ví, že i svoboda může mít až padesát odstínů, a o žádný z nich nechce přijít – Jacku Hydeovi a dokonce i manželovi navzdory.(CinemArt)

Citace z ČSFD: https://www.csfd.cz/film/414829-padesat-odstinu-svobody/prehled/

KINO: Sněhová královna: Tajemství ohně a ledu

Pokračování populární animované série je opět plné dobrodružství, humoru i kouzel. Naši hrdinové se střetnou s magií ohně a ledu a tak jim chvilku bude pořádně horko a chvíli zase hodně velká zima. Hlavní hrdinkou příběhu je opět odvážná Gerda, která porazila Sněhovou královnu a osvobodila svého bratra Kaie. Díky tomu se z nich staly tak trochu pohádkové celebrity. Zatímco Gerda to bere s nadhledem, zasněný Kai se o něco hůře vyrovnává se svou popularitou, kdy mu u nohou pravidelně omdlévají mladé dívky. Aby si od této vysilující slávy trochu odpočinuli, vydávají se do hor za svým trollím kamarádem Ormem, kde na ně však nečeká žádná odpočinková dovolená, ale pořádné nové dobrodružství.(CinemArt)

Citace z ČSFD: https://www.csfd.cz/film/247057-snehova-kralovna-tajemstvi-ohne-a-ledu/prehled/

Nahrát další