Město Suchdol/Lužnicí

Katalog ubytovatelů

Kalendář akcí

Přehled kulturních a společenských akcí konaných na Suchdolsku od 21. 9. 2018 do 21. 9. 2019.

  iCalendar pro Váš PC/Mobil

KINO: Mission: Impossible - Fallout 3D

Ethan Hunt si vždycky vybíral nesplnitelné mise. Pokaždé v nich uspěl, okolnostem navzdory. Na začátku tohoto příběhu však čelí úplně nové situaci. Něco se pokazilo, past nesklapla a vinou jeho selhání se ocitnou ve smrtelném ohrožení vybraná světová velkoměsta. Ethan je přesvědčen, že pouze on se svým týmem dokáže tragickou chybu napravit. Je však sám, kdo si to myslí. Do hry vstupují další hráči, kteří mu možná pomáhají, ale možná také sledují své vlastní zájmy, které jsou v rozporu s těmi Ethanovými. Rozdělení na kladné a záporné hrdiny nebude tentokrát vůbec jednoduché. V pozadí navíc čím dál rychleji utíká čas vstříc momentu, který dramaticky změní mapu světa.(CinemArt)

Citace z ČSFD: https://www.csfd.cz/film/58782-mission-impossible-fallout/prehled/

Oslavy obce Rapšach

Obec Rapšach Vás co nejsrdečněji zve k oslavám
680 let od první písemné zmínky o obci (1338 - 2018)  
100 let od konce I. světové války (1918 - 2018)
sobota 22. 9. 2018
Spolupořadatelé:
ZŠ a MŠ v Rapšachu, Asociace TOM ČR, 2402 Práčata Rapšach, SDH Rapšach

Obec Rapšach 2018

KINO: Muž, který zabil Dona Quijota

Toby býval idealistickým filmovým studentem. Jeho ztvárnění příběhu Dona Quijota, které natočil v malebné španělské vesnici, mělo obrovský úspěch. Ale to bylo kdysi. Z Tobyho se stal arogantní a cynický režisér reklam. Peníze a sláva ho změnily k nepoznání. A tak zatímco se ve Španělsku snaží dokončit natáčení nové reklamy, užívá si s manželkou svého šéfa. Poté, co se Tobymu dostane do rukou stará kopie jeho studentského filmu, vydává se na místo, kde před mnoha lety svůj opus vytvořil. Zjišťuje, že jeho tehdejší počin měl na obyvatele ospalé vesnice stašlivý vliv. Potkává starého pomateného výrobce obuvi, který se domnívá, že je Don Quijot a Toby jeho Sancho Panza. Toby se ocitá uvězněný v bizarních fantaziích starého pána. Rozlišit realitu od fikce je pro něj stále těžší. V průběhu svých komických a stále více surrealistických dobrodružství je Toby nucen čelit tragickým důsledkům filmu, který navždy změnil naděje a sny malé vesničky. Může Toby získat zpět svou lidskost? Může Don Quijot přežít své šílenství?(Bioscop)

Citace z ČSFD: https://www.csfd.cz/film/373104-muz-ktery-zabil-dona-quijota/prehled/

Cvičení s Danem Müllerem

VII. FIT SOBOTA s Danem Müllerem v Suchdole nad Lužnicí

 uskuteční se v tělocvičně ZŠ 6. října 2018

 rehabilitační cvičení, pilatek, spirals a spinalis

 10.00–15.00 h

 Registrace od 9.00 do 10.00 h

 S sebou si vezměte podložku, ručník a dobrou náladu! Během cvičení je připraveno občerstvení

 Přesný časový harmonogram před zahájením cvičení

 V ceně vstupenky je malý dárek a večerní posezení s hudbou a občerstvením

 Vstupné 300 Kč

 Informace: paja.hladilkova@seznam.cz

 Těšíme se na Vás

 TJ Tatran Suchdol nad Lužnicí, oddíl aerobiku


KINO: Po čem muži touží

Charismatický cynik Karel Král (Jiří Langmajer), trochu šovinista a sarkastický sympaťák, na kterého ženy letí, je šéfredaktorem časopisu Playboy. Jednoho dne jeho nezávazný způsob života utrží hned několik ran. Dostane výpověď kvůli průšvihům a poklesu prodejnosti časopisu, bývalá manželka a dcera (Andrea Hoffmannová a Sara Sandeva) ho opět naštvou, neznámá žena mu nabourá auto a na jeho místo je dosazena pohledná mladá šéfredaktorka Leona (Táňa Pauhofová). Karel vyřeší problémy po chlapsku – společně s nejlepším kamarádem Čestmírem (Matěj Hádek) se opije a v dobrodružné noci si přeje, aby se stal ženou, protože „ženský to mají v životě mnohem jednodušší a on je na tom kvůli nim bídně.“  Ráno Karel zjistí, že následkem noční alkoholické „jízdy“ a zásahem vědmy Zoltany (Pavla Tomicová) se stal ženou (Anna Polívková). Ovšem pouze fyzicky. Karel se jako Karla musí vyrovnat nejen s novým vzhledem, ale hlavně se naučit fungovat v ženském těle a zjistit, zda to mají ženy opravdu snazší?(CinemArt)

Citace z ČSFD: https://www.csfd.cz/film/558572-po-cem-muzi-touzi/prehled/

Nepřehlédněte

12říj2018

Ivanka Devátá - talkshow

Talkshow s herečkou a spisovatelkou Ivankou Devátou za doprovodu harmonikáře Libora Šimůnka

Zveme Vás besedu s neuvěřitelně šarmantní a vtipnou dámou, herečkou a spisovatelkou Ivankou Devátou. Těšit se můžete na smršť historek, postřehů, vzpomínek a příběhů z hereckého, spisovatelského i osobního života, okořeněnou jedinečným stylem humoru paní Ivanky v doprovodu harmonikáře Libora Šimůnka.

Pořádá Město Suchdol nad Lužnicí

Kdy: pátek 12. 10. 2018, 17.00 h

Kde: Kino Suchdol nad Lužnicí

Vstupné: 50 Kč


Ivanka Devátá Suchdol nad Lužnicí 

Česká herečka a spisovatelka Ivanka Devátá pochází z umělecké rodiny, jejím otcem byl hudební skladatel a dirigent Antonín Devátý. Devátá se narodila v Praze, ale dětství strávila v Chrudimi a v Brně, kde také absolvovala první krůčky na cestě k divadlu, hrála ve škole, v rozhlase, psala básničky a hostovala v brněnském Divadle Na Veveří.

V televizi se objevila převážně v seriálech, v nejnovější době v seriálech Rodinná pouta (2004) a Velmi křehké vztahy (2007), v nichž před kameru vrátila po dlouhých patnácti letech. Příležitostně se věnovala také dabingu, namluvila například postavu slečny Marplové a hrála v krimiseriálu Tajemný Kraj.

Po roce 1989, kdy odešla z divadla a úplně přestala točit, zahájila Devátá svou druhou, možná ještě úspěšnější kariéru na poli literatury. Za pomoci fejetonů, povídek, humorných zamyšlení a vzpomínkových knih V letošním srpnu Ivance Deváté vychází již v pořadí patnáctá. Podává v nich svůj osobitý pohled na dění kolem sebe, její knihy našly bohaté uplatnění mimo jiné v rozhlase. Jejími nejúspěšnějšími knihami jsou Rodinný podnik, Lázeňská kúra nebo Vůně posečené trávy. Je pravidelným hostem rádia Humoriáda.

Nahrát další