Město Suchdol/Lužnicí

Katalog ubytovatelů

Městský internet

Vážení spoluobčané, vážení klienti metropolitní datové sítě,

Město Suchdol nad Lužnicí ve spolupráci se společností PODA a.s. jako správcem metropolitní datové sítě zrealizovalo technologické vylepšení této sítě. V první fázi byly vylepšeny všechny bezdrátové spoje, které umožní další zvyšování kvality a propustnosti u všech bezdrátových přípojek rodinných domů a to zejména v místních částech. Nadále probíhá postupný přechod datové sítě na sídlištích, kde budou nahrazovány stávající datové kabely nejmodernějšími světlovodnými kabely. Město se tímto krokem stává poskytovatelem kvalitní metropolitní datové sítě v Suchdole nad Lužnicí a okolí.

Díky těmto změnám provedeme pro všechny stávající klienty a současně pro všechny nové klienty navýšení rychlosti až na 100 Mbps, přičemž rychlost je technologicky limitována lokalitou, ve které se klient nachází. Přestože zmiňované vylepšení sítě znamenalo investiční výdaje, rozhodlo se vedení města současně se zvyšováním kvality služeb sjednotit a snížit ceny pro všechny připojené klienty na částku 230 Kč/měsíčně vč. DPH.

Další významnou novinkou je možnost využít jako volitelné rozšíření služeb televizní vysílání po datové síti poskytovatele 4NET.TV. Velmi jednoduše může každý klient, který bude mít o službu zájem, sledovat velké množství televizních programů na svém domácím PC, tabletu nebo telefonu. Pro ty z Vás, kteří by službu chtěli využít pro sledování na velkém domácím televizoru, je možné si pořídit vhodný IP TV settopbox. Mezi největší výhody této moderní kabelové televize patří mimo jiné možnost vracet se v čase až 7 dní zpět a sledovat tak Váš oblíbený pořad, který jste z nějakého důvodu propásli v přímém přenosu. Nabídku programových balíčků naleznete níže.

Tento dopis adresujeme do všech domácností. Občané, kteří již využívají služeb připojení městské sítě obdrží v nejbližších dnech samostatným dopisem návrh nové smlouvy. Pokud máte v současnosti připojení od jiného operátora, nebo nemáte ještě připojení žádné, i pro Vás nyní platí možnost při podpisu smlouvy získat kvalitní, rychlé a levné připojení k internetu. V případě Vašeho zájmu o uzavření smlouvy, za uvedených podmínek kontaktujte prosím Městský úřad Suchdol nad Lužnicí  tel č. 384  781 238.

V případě jakýchkoliv dotazů volejte v pracovní době na číslo 384 781 238 nebo se zastavte osobně v kanceláři tajemníka.

S pozdravem

Luboš Hešík, starosta města

 

 

 

                                                                            

    Programová nabídka                       Dopis veřejnost                                  Dopis stávající uživatelé

 

Formuláře 

Žádost o připojení služby městského internetu (případně výpověď smlouvy) zasílejte na adresu podatelny (podatelna@meu.suchdol.cz). 

Formulář – žádost o připojení

Formulář – výpověď smlouvy

 

Postup v případě poruchy internetu

Poruchu internetové sítě je nutno nahlásit Hotline společnosti PODA a. s. na e-mail: podpora@poda.cz nebo na tel. č. 730 430 430 (denně od 7:00 do 19:30 hod.). Při komunikaci je nutno uvést, že se jedná o síť ve vlastnictví města Suchdol nad Lužnicí a zároveň sdělit jméno a příjmení uživatele dle smlouvy o poskytování datových a telekomunikačních služeb. Na https://www.poda.cz/vypadky je uvedený detailní návod, jak v případě výpadku internetu postupovat. Je zde možnost zkontrolovat připojení, zda je chyba v síti společnosti PODA a. s., nebo v domácí, či u provozovatelů stránek.