Město Suchdol/Lužnicí

Katalog ubytovatelů

Novinky ze Suchdolska

Aktualita

02květen2019

Suchdolská čistírna získá nový systém provzdušňování

Nový systém provzdušňování, který je důležitý při čištění odpadní vody, získá čistírna v Suchdole nad Lužnicí na Jindřichohradecku. Technici tu v těchto dnech pracují na výměně aeračních elementů. 

„Pod tímto názvem si mohou lidé představit zařízení, které zajišťuje provzdušňování vody v procesu jejího čištění. Její okysličování napomáhá životu bakteriím, které při čištění odpadních vod hrají důležitou roli,“ vysvětlil vedoucí provozního střediska Třeboňsko společnosti ČEVAK a.s. Petr Kohout. 

Práce na samotné výměně systému provzdušňování začaly v polovině dubna. Nejdříve bylo třeba jednu linku odstavit a celou ji strojně i ručně vyčistit. Vzniklý kal je odvážen k likvidaci na Čistírnu odpadních vod České Budějovice. Pak se celý provzdušňovací systém rozmontuje, vyčistí a vymění se jeho jednotlivé části. Ještě předtím, než se celé zařízení znovuuvede do provozu, jej ještě důkladně otestují. 

Současně s tím zaměstnanci vodohospodářské společnosti kontrolují a podle potřeby mění i ostatní opotřebované nebo poškozené díly. Jakmile bude první linka zprovozněna, budou práce pokračovat na další lince. 

Práce obyvatelé nijak nezaznamenají a nebudou mít ani negativní dopad na životní prostředí. Ba naopak. „Původní aerační elementy již byly ve špatném stavu, nové zajistí lepší využití kyslíku ze vzduchu, minimální tlakové ztráty a tím i úsporu energie,“ dodal Petr Kohout. 

Práce budou hotovy do konce června a čistírna tak bude připravená na hlavní turistickou sezonu. 

 

Kontakt: 

Ing. Jitka Kramářová, vedoucí útvaru marketingu a komunikace Čevak a.s., tel. : 387 761 303

Další novinky

your image

Oznámení o přerušení dodávky el. energie - středa 02.12.2020 - část ul. Vitorazská

Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy - rekonstrukcí, oprav, údržbových a revizních prací - bude přerušena dodávka elektrické energie ve středu 02.12.2020 od 08:00 do 15:00. Vypnutá oblast: část ul. Vitorazská čp. 214, 428, 556, 725 a 726 Přerušení bude v místě oznámeno plakáty.

Společnost E.ON Distribuce, a.s. jako provozovatel distribuční soustavy je k provedení tohoto nezbytného kroku oprávněna na základě ustanovení § 25 odst. (3) písmeno c) bod 5 zákona č. 458/2000 Sb. ve znění pozdějších předpisů (energetický zákon). Žádáme odběratele el.energie o pochopení pro toto nezbytné omezení.