Město Suchdol/Lužnicí

Katalog ubytovatelů

Kalendář akcí

Přehled kulturních a společenských akcí konaných na Suchdolsku od 7. 8. 2020 do 7. 8. 2021.

  iCalendar pro Váš PC/Mobil

Nepřehlédněte

8srp2020

Cyklovýlet po západní části Vitorazska

Cyklovýlet po západní části Vitorazska

s místním znalcem Vladimírem Bednářem

Druhá exkurze pořádaná u příležitosti stoletého výročí přičlenění oblasti tzv. Vitorazska k ČSR. Trasa měří cca 32 km a vede po jednotlivých obcích a osadách mezi Dvory, Novými Hrady a Českými Velenicemi. Cílovým místem cyklovýletu je železniční stanice České Velenice.

8. 8. 2020

Sraz: 8:45 před železniční stanicí Dvory nad Lužnicí

 

Cyklovýlet Vitorazsko

KINO: Vzhůru za sny

Život dvanáctileté holky Míny se obrátí vzhůru nohama hned nadvakrát. Poprvé, když proti své vůli dostane nevlastní sestru Jenny. Ta je stejně stará jako ona, zničehonic se přistěhovala, je strašně otravná a všichni očekávají, že se z nich stanou nejlepší kamarádky. A pak podruhé, když ve spaní během jednoho snu objeví senzační tajemství. Přijde totiž na to, jak vlastně sny vznikají. Díky šťastné nehodě zjistí, že svět snů má podobu nekonečných filmových studií, které připomínají Hollywoodskou továrnu na sny. A že každý z nás tam má vlastní filmový štáb a režiséra svých snů. Samozřejmě je ohromena, se všemi pracovníky a pomocníky snových filmových studií se seznámí, nechá si všechno pěkně vysvětlit a taky ukázat sny svých blízkých. A potom ji k hrůze všech lidí ze štábu napadne to, co asi každého. Co se stane, když zkusí ovlivnit snění někoho jiného a zasáhnout do jeho scénáře? Tady přidat něco legračního a tady něco trošku strašidelného? Jde to! Je to úžasný objev, který slibuje obrovskou zábavu. Upřímnou, ale i škodolibou. Mína se rozhodne měnit sny svojí nevlastní sestře Jenny a trochu jí to nandat. Nejdřív trošku, pak o něco víc. Vždyť je tak nesnesitelná! Zahrávat si s lidskými sny může mít ale velké následky. Ve světě, kde se staví sny, čeká nakonec Mínu i její nevlastní sestru obrovské dobrodružství. Představivost a fantazie jsou v tomto případě pouze začátek.(Bontonfilm)

Citace z ČSFD: https://www.csfd.cz/film/775270-vzhuru-za-sny/prehled/

KINO: 3Bobule

Po mnoha sklizních... Honza (Kryštof Hádek) a Klára (Tereza Ramba) se stali rodiči dvojčat a majiteli vinařství. Všední starosti je však odcizily a momentálně žijí odděleně. Toto je příběh renesance jejich lásky v překrásné krajině jižní Moravy. Pro Kláru s Honzou nastává rozhodující čas vinařského roku – vinobraní. Honza se za dramatických okolností po letech setkává s kumpánem Jirkou (Lukáš Langmajer). Ten se nadšeně hrne do návštěvy Moravy, aby pomohl se sklizní, které samozřejmě vůbec nerozumí. Zatají přitom Honzovi, že svého pubertálního syna Kubu, který cestuje s nimi, unesl, a k tomu utíká před dluhy, které stihl nasekat za dobu, co se neviděli. Honza s Klárou mají sami problémů nad hlavu. Vedle manželství řeší, jak pomoci krachujícímu vinařství a zamezit krádežím ve vinicích. Klára navíc bojuje s úklady zaměstnance Humpla a předsudky okolí, které nevěří, že coby žena může dělat kvalitní víno a překročit stín svého otce (Václav Postránecký)...(Bioscop)

Citace z ČSFD: https://www.csfd.cz/film/747730-3bobule/prehled/

Dvorská pouť

Za kulturním domem a hostincem U Charvátů

pátek 14. 8. – neděle 16. 8. 2020

Pouťové atrakce zajišťuje Antonín Němeček

 

Pátek 14. 8. 2020, 19.00 h

Hraje kapela Medvědi (country-folk)

 

Sobota 15. 8. 2020, 20.00 h

Poutovou zábavu odehraje skupina Four Johns

 

Neděle 16. 8. 2020, 15.00 h

Sbor dobrovolných hasičů pořádá nedělní odpoledne s muzikou – k tanci a poslechu zahrají Flamendři

 

Srdečně zveme obyvatele, rodáky a přátele obce

na oslavu 100 let připojení Vitorazska k Československu

19. 9. 2020 od 9.00 do 17.00 h

 

KINO: K2 vlastní cestou

Klára Kolouchová jako první rodilá Češka zdolala před lety Mount Everest a v loni jako první Češka a teprve dvacátá žena světa vystoupala i na druhou nejvyšší horu světa – na nebezpečnou K2. Její výstup na „Ká Dvojku“ představuje nejen nebývalý sportovní výkon a úspěch, ale ukazuje i příběh nezdolné vůle, touhy a úsilí dosáhnout vysněného cíle. Co pohání ženu, manželku a matku dvou dětí do souboje s obávaným zabijákem? Kam až dosahuje právo splnit si svůj osobní sen? Mohou být vlastně ženy při jeho plnění stejně sobecké jako muži? Odpověď na otázky a pohled na jedinečnou cestu až na vrchol K2 přináší dokument renomované filmařky Jany Počtové, autorky ceněných dokumentů Generace Singles a Nerodič. Hlavní hrdinka a režisérka spolu po dva roky sdílely období náročných příprav, pochyby, těžká loučení, krize i předchozí neúspěšný pokus. Jana Počtová společně s kameramanem zachytila atmosféru a dění expedice až do základního tábora, film obsahuje úchvatné záběry hor i Klářiny autentické záběry ze samotného finálního výstupu.(Bontonfilm)

Citace z ČSFD: https://www.csfd.cz/film/816135-k2-vlastni-cestou/prehled/

Nepřehlédněte

29srp2020

Ahoj léto

Osadní výbor Tušť

ve spolupráci s městem Suchdol nad Lužnicí

pořádá akci 

AHOJ LÉTO

Program: 

14:30 dětský letní biatlon

15:00 turnaj v plážovém badmintonu

16:00 závody na paddleboardech

19:00 koncert kapely Vanua2 (pop-world music / Praha)

20:30 soutěž v pití piva

21:00 afterparty s kapelou Yamaband (Č. Budějovice) 

23:00 ohňostroj

Kde: Malá tušťská pískovna

Kdy: 29. srpna 2020, 14.00 h

Vstup zdarma


Ahoj léto 2020

Nahrát další